СТРАСТІ ЗА ВІЙНОЮ: КОЛЕКТИВНА ПАМ’ЯТЬ В УКРАЇНІ (2010‐і роки)

Політична сфера будується на рівності й компромісі, це її природний стан, тоді як у суспільній сфері існує надто багато конфліктних інтересів, надто багато відмінностей, тож її треба регулювати за допомогою політики дуже обережно й продумано, тільки в найнеобхідніших речах, на противагу економічній сфері, що потребує політичних рамок регулювання й вирівнювання для самопідтримки її нормальної функціональності в інтересах більшості громадянин (і тут варто чітко розуміти різницю між регулюванням і регламентацією, які зумисне або через незнання змішано в різних дебатах про політику дерегуляції, хибно представлено й переплутано — про що обґрунтовано застерігав Мішель Крозьє (Крозье 1993)). Можна погодиться з аргументом Ханни Арендт, навіяним аристотелівською інтерпретацією, що мета політики — гармонізувати суспільство, а не вносити в нього додатковий розбрат і конфлікти між різними суспільними групами (Арендт 2013).

ГНИТТЯ «КИЇВПАСТРАНСУ»: КЛАСОВА БОРОТЬБА ПО-КИЇВСЬКИ

Преміюючи адміністративний апарат за можливі та неможливі економії, керівництво Київпастрансу позабирало премії та усілякі надбавки з водіїв: робота у святкові та вихідні дні оплачується за звичайним тарифом (що суперечить нормам КЗпП); дві малі неоплачувані перерви замість однієї оплачуваної перерви на обід; скасовано премію за виконання кондуктором плану з реалізації талонів (+500—600 грн/міс), премію за санітарний стан тролейбуса (прибирання кузова тролейбуса + 400 грн/міс); скасовано преміальну тринадцяту зарплату при відпрацюванні 120 понадурочних годин за рік.
Аби отримувати більш‑менш пристойну зарплатню, люди погоджуються більше працювати, але ж людські можливості мають межі.

ПАРАМІЛІТАРНЕ НАСИЛЬСТВО, КАПІТАЛ І ДЕРЖАВА в умовах глобалізації

Парамілітарні групи в Колумбії, як правило, нападають на будь‑які соціальні сили, що стають на заваді або кидають виклик інтересам місцевих та іноземних капіталістів. Їхніми мішенями є профспілки, організації корінних народів, жінок, молоді та селянства, викладачі, інтелектуали, журналісти, студенти й правозахисники.

НЕАПОЛИТАНСКАЯ МАФИЯ И ЕЕ СОЦИАЛЬНЫЙ ПОДТЕКСТ

По своей сути, мафия — это отдельная бизнес-группа, накопившая свой капитал посредством прямых грабежей и других преступлений, продолжающая вести дела подобными методами. Мафиозные организации на протяжении нескольких поколений держат в своих руках практически все сферы жизни неаполитанцев, что уж говорить о крупном и среднем бизнесе. Но если бы проблема была только в этом… Неаполь также имеет сомнительную славу города с низким материальным уровнем жизни местного населения. В отличие от индустриального севера и центра страны, на юге преобладает нищета.

Website Security Test