Про нас

  • 01 квітня 2009
  • 988
Про нас

Проект сайту Commons/Спільне виник на базі журналу соціальної критики «Спільне». Ми запрошуємо до співпраці  творчих і незашорених людей, зацікавлених у розвитку лівої теорії взагалі і в якісному аналізі української дійсності зокрема. Чому спільне? Спільний розв’язок спільних проблем з максимальною участю всіх, кого вони стосуються – це те, до чого ми прагнемо, і те, на чому має бути засноване сучасне суспільство, яке стикнулося з системними проблемами капіталістичної економіки. Ми стоїмо на радикально-демократичному прийнятті рішень, що стосуються як політики, так і економіки, як на локальному, так і на глобальному рівнях. Наша редакція функціонує за цими принципами. І саме ідею commons висувають на порядок денний глобальні низові антикапіталістичні рухи, зародки яких з’являються і в Україні. Але при цьому ми бачимо нестачу в якісному лівому аналізі, спрямованому на розв’язок практичних задач, які стоять на порядку денному соціальної боротьби тут і зараз в нашій країні і в цілому світі. Ми бачимо розрив між існуючими лівими теоріями і практикою низових суспільних рухів, яка не отримує задовільного аналізу. Ми бачимо нестачу в залученні як практичного досвіду, так і теоретичних дискусій з інших регіонів планети і, водночас, брак інформації про важливі події низової соціальної боротьби в Україні англійською мовою. Нас турбує невелика кількість україномовних лівих текстів, у той час як стереотип, що “лівий” = “проросійський” і досі широко розповсюджений. Нам так само не вистачає інформаційного ресурсу не прив’язаного до сектантських конфліктів через дрібні політичні амбіції. Ми намагатимемося заповнити цю нестачу на веб-сторінках Commons/Спільне.

НАШІ ПРИНЦИПИ:

  1. Некомерційність. Прибутку від роботи над сайтом ми не отримуємо. Цінність «Спільного» безпосередньо втілюється і в нашій практиці колективних перекладів, і колективного інформаційного проекту. А com.ua розшифровується як «домен загального користування». Common замість commercial – точніше і не скажеш.
  2. Нас цікавить насамперед якість, а не кількість матеріалів. Ми вважаємо, що зараз не вистачає, в першу чергу, творчості, глибини аналізу і оригінальних думок, а не валу подібних статей з подібним змістом.
  3. Принципова неафілійованість до жодних політичних партій чи дрібніших політичних організацій. Сайт із назвою «Спільне» не може бути нічиїм партійним чи «криптопартійним» виданням.
  4. Принциповий плюралізм в теоретичних і політичних підходах в рамках спільної прогресивної антикапіталістичної позиції. Фашистів, неолібералів і сталіністів серед нас нема і не буде, так само як і з головою зашорених в якусь «єдиноправильну» доктрину і не готових до діалогу та її творчого і критичного переосмислення відповідно до умов, у яких ми живемо зараз, і вимог актуальної практики.
  5. Ми зацікавлені не в блокуванні дискусій, а навпаки — в провокуванні. Якщо комусь з колективу сайту не подобається якийсь матеріал, він може розмістити у відповідь текст з протилежною позицією чи-то власний, чи-то переклад, чи-то передрук з іншого ресурсу. До активної участі в дискусії ми закликаємо й наших читачів!
  6. На головну сторінку сайту потрапляють теоретично та/або фактично добре аргументовані тексти, які пройшли рецензування та обговорення на редакційній розсилці. Крім головної сторінки, на сайті є категорія «Блоги». Блог на «Спільному» ми відкриваємо для тих, кому висловлює довіру редакція на загальному обговоренні. Після відкриття блогу його автор отримує карт-бланш і може вільно висловлюватися у своєму блозі.
  7. Думки авторів можуть не представляти думки редакції.

 

 

pic
Володимир Артюх
Магістр культурології НаУКМА, магістр соціології Центральноєвропейського університету.

ischenko
Єлєна Дудко
Бакалавриня соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», студентка Лундського університету.

ischenko
Володимир Іщенко
Кандидат соціологічних наук, заступник директора Центру соціальних і трудових досліджень, член редколегії веб-журналу LeftEast, старший викладач кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія».

pic
Олександр Кравчук
Кандидат економічних наук, аналітик Центру соціальних і трудових досліджень.

aliona
Альона Ляшева
Бакалавриня соціології КНУ, студентка Вільного Університету Брюселлю, членкиня редколегії веб-журналу LeftEast.

tamara
Вікторія Мулявка
Бакалавриня соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія».

pilas
Денис Пілаш
Аспірант Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Шевченка, активіст студентської профспілки «Пряма дія» і соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція».

zakhar
Дар’я Попова
Бакалавриня соціології Національного університету “Києво-Могилянська академія”, активістка студентської профспілки «Пряма дія».

zakhar
Захар Попович
Кандидат економічних наук, докторант Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім.Г.М.Доброва НАН України, координатор організаційного комітету партії «Соціальний рух».

zakhar
Ніна Потарська
Магістриня політології, директорка Центру соціальних і трудових досліджень, співкоординаторка Жіночої сотні ім. О. Кобилянської.

pic
Михайло Слуквін
Студент факультету соціології КНУ ім. Т. Шевченка, активіст незалежної студентської профспілки «Пряма дія».

pic
Артем Тідва
Бакалавр економічної кібернетики, дослiдник робітничого руху, активіст незалежної студентської профспілки «Пряма дія», соціалістичного об’єднання «Ліва опозиція».

pic
Яків Яковенко
Магістр історії Національного університету «Києво-Могилянська академія».

pic
Олексій Якубін
Кандидат політичних наук, старший викладач Національного технічного університету України «Київський Політехнічний Інститут».

Наступний номер

Наші видання

Блоги

Facebook

Vkontakte

Анонси

Наші партнери