Наступний номер

  • 20 лютого 2018
  • 4046

Наприкінці 2018 року вийде дванадцятий випуск журналу «Спільне». Робоча назва нового випуску — «Простір та нерівність». Мова піде про географічну нерівномірність суспільного розвитку. Два полюси — мегаполіс та вимираюче село, між якими розташоване розмаїття форм просторової диференціації та протікає життя мільйонів.

Ми хочемо висвітлити такі теми:

· теорія нерівномірного розвитку — радикальна географія, теорія залежності, суперечності між містом і селом;

· політекономія сучасного села — тенденції розвитку аграрної промисловості, експлуатація природних ресурсів, включення сільськогосподарського сектору до схем з уникнення оподаткування, процес монополізації аграрного сектора та land grabbing, становище дрібних землевласників та с/г виробників, можливі наслідки зняття мораторію на продаж землі;

· освіта та культура в сільській місцевості — закриття шкіл, доступ до вищої освіти, вплив децентралізації на соціальну інфраструктуру сіл;

· антропологія села — соціальний портрет сучасного селянина;

· історія радянської урбанізації — державне регулювання внутрішньої міграції, особливості містобудування, міста та індустріалізація, спецпроекти: агроміста, закриті міста, мономіста;

· траєкторії розвитку українських міст в нових соціально-економічних умовах: які стратегії обираються (індустріальні міста, деіндустріалізовані, міста-супутники, транспортні вузли, туристичні центри тощо)?

· житло та фінанси — стан ринку нерухомості, проблема доступності житла, недобудови та самобуди, фінансіалізація житла;

· проблеми міста й села в Україні та інших постсоціалістичних країнах — компаративні дослідження.

Заохочуємо надсилати свої матеріали, які можуть стосуватися цього кола проблематики (але не мусять обмежуватися лише ним). Окрім аналітичних статей, «Спільне» також публікує рецензії, інтерв’ю, фоторепортажі. За опубліковані матеріали передбачені гонорари. Чекаємо на ваші пропозиції у номер.

Приблизний обсяг матеріалу для аналітичних статей — від 20 тис. до 40 тис. символів. Рецензії, інтерв’ю, коментарі до фоторепортажів можуть мати менші обсяги. Усі матеріали просимо оформлювати згідно з цими інструкціями, а також відправляти разом з інформацією про себе за цим зразком. Усе це потрібно для того, щоб потім ми мали змогу гідно оформити ваші напрацювання в журналі.

Зазначимо також, що всі надіслані нам матеріали будуть проходити процес рецензування, під час якого ми оцінюватимемо й відбиратимемо їх за такими критеріями, як актуальність тематики, повнота розкриття теми, зрозумілий і доступний виклад, відповідність фактам, цілісна структура та коректність методології. У результаті рецензування матеріали, які не відповідають зазначеним вимогам, будуть надсилатися автор(к)ам назад на доопрацювання або відхилятися. Тому радимо від самого початку написання намагатися враховувати ці вимоги.

Пропозиції щодо статей (із короткими анотаціями) просимо надсилати до 1 жовтня 2018 року на редакторський e-mail (editor@commons.com.ua).

Наступний номер

Наші видання

Блоги

Facebook

Наші партнери