Конференція «Фоєрбах 11»

  • 08 квітня 2019
  • 6951

Минулого року з нагоди свого десятиліття, ми започаткували щорічну конференцію «Фоєрбах 11», яка об’єднує дослідників та активістів і де ми обговорюємо соціально-економічні та політичні проблеми, перспективи і рішення. Цього року конференція матиме загальну тему: Україна між локальними і глобальними кризами.

Конференція матиме чотири тематичні секції, до яких ми запрошуємо вас приєднатися: 
 

17 жовтня.  Соціальне відтворення у періоді криз

У межах першого тематичного блоку конференції ми поговоримо про соціальне відтворення в капіталістичному суспільстві, гендерну нерівність та жіночу працю. 

Подія складатиметься з двох частин: 
13:00 Тематична дискусія Тематична дискусія «Соціальне відтворення і жіноча праця між трьома кризами», під час якої ми поговоримо про множинні нерівності, соціальне відтворення у період криз, доступ до соціальної та доглядової інфраструктури, права працівниць, задіяних у ній. 
Учасниці: Оксана Дутчак, соціологиня, Анастасія Рябчук, соціологиня, Альона Ткаліч, журналістка, активістка. Модеруватиме Надія Чушак, антропологиня.

15:00  Презентація та обговорення дослідження роботи українських державних та комунальних дитсадків «Хто потурбується?»
Учасниці: Олена Стрельник, соціологиня; Оксана Дутчак, соціологиня.
Модерує Надія Чушак, антропологиня.

Дізнайтесь більше про програму за посиланням.

Подія відкрита, відбуватиметься онлайн у форматі Facebook live.

Приєднатися до події

 

24 жовтня. Українські міста: право на житло

В межах цього блоку відбудеться дві події:
13:00-14:00  Відео-виступ Каталін Генбург – депутатки Берлінського парламенту від партії Die Linke, яка займається житловою політикою. Після презентації відео у вас буде можливість поспілкуватися із Каталін і поставити свої питання у форматі Zoom-конференції.

14:20-16:00 Тематична дискусія, під час якої ми поговоримо про українські реалії житлової проблеми, вплив радянського минулого та пострадянського періоду на формування житлової політики.
Під час цієї дискусії ми хотіли б детально обговорити ці процеси, проаналізувавши розвиток українських міст та місце житлової політики із різних перспектив – фінансування, міського планування, прав працівників сфери нерухомості.

Учасники/-ці: 
Наталія Отрищенко, соціологиня, ЦМІ (міське планування), Павло Федорів, географ, Cedos (фінансування житла),  Артем Тідва, профспілковий організатор «Профспілки Кранівників» (умови праці, бізнес-стратегії забудовників).
Модеруватиме Альона Ляшева, соціологиня, редакторка журналу «Спільне».

Подія відбудеться онлайн, буде доступна пряма трансляція у форматі Facebook live.

Дізнайтесь більше про подію за посиланням.

Зареєструватися на події

 

24 жовтня. Екологічна ціна земельної реформи в Україні

Ми поговоримо про актуальні проблеми в українському сільському господарстві, альтернативи концентрації земель великими агрохолдингами, земельну реформу та про ще один важливий аспект у цьому ланцюжку – екологічну ситуацію. 

З 16:30 і до 18:00 в межах цього блоку відбуватиметься кілька експертних виступів та тематична дискусія, у якій візьмуть участь:

- Михайло Амосов (експерт із землекористування, Екодія) – «Мораторій на продаж та концентрація сільськогосподарських земель в Україні». 

- Олексій Бурковський (еколог, агроном, Всеукраїнська Екологічна Ліга) – «Екологічні аспекти земельної реформи: як виправити помилки 1990-х років».

- Катерина Сорока (дослідниця, Ecole des hautes études en sciences sociales) – «Етнографія серед золотих нив: про що мріють українські аграрії і чи є у цих мріях місце для екологічних питань». 

- Найля Ібрагімова (екоактивістка, кооператив Лонго Май) – «Сільськогосподарські кооперативи або перспективи маленької фермерської революції в Україні». 


Модерує Олександр Кравчук – економіст, редактор журналу «Спільне». 

Дізнатися більше про подію.
Додатково ми транслюватимемо подію у форматі Facebook live. 
Для того, щоб приєднатися до дискусії у ZOOM – зареєструйтеся за посиланням у кнопці:

Зареєструватися на події

 

31 жовтня. Війна на Донбасі: гендер, пам'ять, майбутнє

Ми поговоримо про війну та різні її аспекти. Про різні виміри конфлікту – досвід жінок, що пішли воювати, пам’ять про цивільних жертв війни та перспективи врегулювання конфлікту. В межах цього блоку відбудуться три події:

13:00–15:00. Гендер і війна: досвіди сексуального насильства жінок в армії. 
Доповідь Марти Гавришко – історикиня, Інститут українознавства ім. Крип’якевича.
Дискутантки: Тамара Марценюк – соціологиня, НаУКМА; Олеся Хромейчук – історикиня, King’s College London.
Модерує Ганна Манойленко.

15:30–17:30. Політика пам’яті щодо цивільних жертв війни на Донбасі
Дискутанти/-ки: Юлія Абібок – журналістка, аспірантка НаУКМА; Наталія Каплун – «Восток-SOS»; Тарас Білоус – редактор журналу «Спільне»; Ольга Коссе – «Відповідальні громадяни»; Сергій Румянцев – соціолог, CISR e.V. Berlin.
Модерує Надія Чушак – антропологиня.

18:00–20:00. Перспективи політичного врегулювання війни на Донбасі
Дискутанти/-ки: Сергій Куделя – політолог, Бейлорський університет; Михайло Мінаков – політичний філософ, Інститут Кеннана; Енріке Менендес – Інститут регіональної політики; Ніна Потарська – Міжнародна жіноча ліга за мир і свободу.
Модерує Ігор Бурдига – журналіст, «Ґрати».

Дізнатися про теми та події більше.
Подія відбудеться онлайн, для кожного заходу буде окреме посилання для реєстрації. 

Приєднатися до подій
 

Конференція «Фоєрбах 11»

  •  

Наші видання

Блоги

Facebook

Наші партнери

Допомогти