Тут у Альони Ляшевої текст є в журналі «Спільне»… Одразу скажу, що я допускаю всі версії того, хто в кого стріляв у день кривавих подій на Майдані та Інститутській. Але інформація про те, що «майданівці стріляли по своїх» — і досі якась притягнута за вуха, без достатніх фактів і не в контексті подій.
Головне мудрствування статті на тему того, що «постріли здійснювалися з будівель, контрольованих стороною Майдану», не витримує критики. А знаєте чому? Бо перераховані будівлі не були під контролем майданівців! Проти цієї версії — хронологія подій того дня і параметри цих будинків.
Ви про готель «Україна»? Ви бачили, скільки там поверхів? Ви знаєте, скільки часу тривав прорив на Інститутську до межі останньої барикади? 15—20 хвилин. Чи за цей час натовп людей, який не є ніяким спецпідрозділом, може взяти таку будівлю повністю під контроль? Ні.
Ви про Жовтневий палац? Ви бачили, який широкий цей будинок? Ви думаєте, хтось собі ставив за ціль узяти його повністю під контроль за цих 15—20 хвилин? Ні, народ побіг далі по Інститутській.
Будинок Головпоштамту? Вперше чую, що жінку-медика поранили саме звідти. За моєю інформацією, її підстрелили з будинку, який прилягає до Будинку профспілок на вулиці Костьольній. А ще за годину до початку подій майданівці на моїх очах ходили біля того будинку, який поміж будівлями з «Макдональдсом» і готелем «Козацький» на Майдані. Хотіли залізти нагору, бо побачили там снайпера.
Тобто реально майданівці не контролювали жоден із будинків навколо Майдану! І це підтвердить вам будь-який живий учасник тих подій. І спробуйте мені довести зворотнє. Просто скажіть: коли майданівці контролювали бодай один будинок, крім Будинку профспілок (окрім його даху, який щільно прилягає до інших неконтрольованих дахів) до того, як він згорів? Ніколи. Правий сектор у Головпоштамті? Ви бачили протяжність будинку? То Правий сектор контролював будинок?
Майдан стояв місяцями. Розстрілів не чекали, і превентивно не захищалися від них.
Хтось каже, що якийсь стрілець був у майданівській «формі»? Давайте поки не будемо сумніватися в точності усних свідчень про те, хто, в кого і звідки насправді стріляв. Але що це доводить, крім того, що якийсь зі стрільців міг одягнутися так? Ну, міг. Але ви, Альоно, робите саме висновок, що «якась група протестувальників могла вдатися до вбивств».
І я вам підкажу, чому ви його робите. Вам дуже хочеться, щоб так було. І чи є підтвердження цьому — вже неважливо… То ви, Альоно, вибірково ставитесь до фактів через ваші політичні погляди, які вгадуються у «висновках» наприкінці статті? То це не експертне дослідження, а банальна агітка?
Я, наприклад, теж можу вірити в те, що «третьою стороною» були саме російські бійці-вбивці. Але чи маю зараз переконливі докази на користь цієї версії? Ні. Я пишу про цю версію агітаційні статті і видаю їх за серйозні дослідження? Ні.
Наступного разу перед написанням проконсультуйтеся хоча б з одною живою людиною, яка була на місці подій. Таких людей, між іншим, багато. Не лінуйтеся. Правда важливіша, ніж надумані сенсації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИ ЛИШЕ «БЕРКУТ» УБИВАВ НЕБЕСНУ СОТНЮ? ЗАПИТАННЯ БЕЗ ВІДПОВІДЕЙ ПРО ПОДІЇ 20 ЛЮТОГО (Альона Ляшева)
ЧОТИРИ ГОДИНИ (Ігор Волк)
ЧОМУ НЕ ВАРТО ШУКАТИ (І КАРАТИ) ВИННИХ (Іван Шматко)
ПРО ПЕРЕТВОРЕННЯ ПРОТЕСТУ (Олексій Вєдров)