Сьомий випуск журналу «Спільне» (осінь 2013)
Буде присвячений аналізу природи і тенденцій розвитку капіталізму в колишньому «Другому світі». На разі, основні матеріали для журналу вже підібрані і його підготовка перебуває на проміжному етапі перекладу іноземних матеріалів та написанню авторських статтей. В цьому контексті ми пропонуємо вам долучитись:
1. До перекладів:
2. До рецензування:
- Н. Мендкович «Цена реформ, или Почему у Грузии не получилось?» — критична книжка про «грузинське диво».
- Книга Саймона Пірані про деградацію російської революції.
- Kevin B. Anderson. Marx at the margins: On Nationalism, Ethnicity, and Non-Western Society — книга про передсмертні чернетки Маркса на тему незахідних суспільств*.
- Лі Міньци «The Rise of China and the Demise of Capitalist World Economy» — книжка китайсько-американського марксиста зі світ-системної школи про те, як в ході цієї кризи занепадають США як лідер економіки світової і їх змінює Китай, він навіть стверджує що це приведе до кінця капіталізму*.
- Борис Буден «Кінець посткомунізму» — через 20 років після закінчення Холодної війни хорватсько-австрійський філософ Борис Буден висунув свій радикальний діагноз доби: разом із колапсом комуністичного режиму занепали не лише диктатура і планове господарство, але й ера індустріального модерну та ідея майбутнього. У творах сучасного мистецтва і нових історичних музеях панує дух ретро-утопії. Туга за історією стерла віру в прогрес, а релігія та націоналізм переживають ренесанс. Що це означає для нашого суспільства і чи можлива сьогодні соціальна надія?*
* — Можемо надати в паперовому варіанті
3. До створення авторських матеріалів (аналітичні статті, інтерв’ю, фоторепортажі), які стосуються постсоціалістичних країн чи розкривають відносини залежності (оптимально і те, і те); особливо вітаються матеріали із царини культури, мистецтва та інших тем ненапряму пов’язаних з економікою, яких нам поки що бракує.
_______________________________________________________________
Також запрошуємо всіх охочих надсилати матеріали (соціально-критичні статті, переклади, скани, фото, відео, музику), які стосуються будь-яких актуальних суспільних проблем, для розгляду та подальшої публікації на сайті commons.com.ua.
Наша електронна адреса: editor [] commons.com.ua
Загальна інформація та архів журналу соціальної критики «Спільне»