Война, национализм, империализм

НЕОФАШИСТИ НАПАЛИ НА ОРГАНІЗАТОРІВ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ЖУРНАЛУ «СПІЛЬНЕ» В ТЕРНОПОЛІ

01.12.2012
5890

1 грудня у Тернополі 10 неофашистів побили чотирьох організаторів презентації випуску журналу соціальної критики «Спільне», присвяченого темам класової експлуатації та класової боротьби.

Презентація мала відбутись у обласному Краєзнавчому музеї о 13:00. Але о 12:00 чотири організатори прямо у приміщенні музею піддалися нападу з боку 10 неофашистів, більшість з яких є футбольними хуліганами ФК «Нива» (Тернопіль). Нападники, не зважаючи на чисельну перевагу, застосували газові балони, а одному з організаторів розбили голову, наносячи удари стільцем (зараз йому наклали шви).

Відомо, що організатором нападу виступив член ВО «Свобода» Ігор Костюк («Діджус»). Напередодні презентації він погрожував ініціаторами презентації в Інтернеті та здійснював мобілізацію місцевих ультраправих.

Це вже не перша атака неофашистів на осередки критичної думки в Україні. Зокрема, ультраправі здійснювали фізичні напади на Центр візуальної культури в Києво-Могилянській академії та активно підтримували дії адміністрації закладу з закриття цього найактивнішого центру критичної публічної науки в нашій країні.

Презентація журналу «Спільне» мала суто просвітницький характер. Учасники мали намір обговорити форми зловживань з боку роботодавців (зокрема, питання нестабільної зайнятості), а також визначити актуальні вимоги розширення прав трудящих і профспілок. «Нацисти таким чином виступили проти того, що б тернопільчани критично мислили, більше знали про вільну освіту, вільну працю, класову експлуатацію та скептично ставилися до міфів про міграцію. Це символічно – ультраправі сьогодні фактично перешкоджають низовій самоорганізації трудящих та молоді, — відзначає один із організаторів заходу на ім’я Максим. — Наразі ультраправі здатні «переконувати» опонентів виключно за допомогою насилля».

На місце прибули співробітники міліції. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження.

Після інциденту відбулася запланована презентація і дискусія.

Телефон постраждалих: 093-710-24-13

За матеріалами gaslo.info

UPDATE: Згідно з повідомленням інтернет-газети Тернополя «Доба» відповідальність за напад взяли на себе представники ультраправого угруповання «Тризуб». Таким чином вони захистили «честь держави і Бога(!!!)» від «антиукраїнської писанини».

 

Поделиться