Реконструкція в умовах війни

2651

Повномасштабна війна в Україні триває вже два роки. Щодня через російські обстріли і бомбардування гинуть люди, а інфраструктура українських міст руйнується від потрапляння снарядів чи уламків. 

На цьому тлі дискусії про стратегії післявоєнної реконструкції, все частіше поступаються місцем проблемам нагальної відбудови. Адже з кожним днем руйнування створюють все більше перешкод у наданні основних послуг населенню і підтримці функціонування економіки.

Тож які проблеми виникають під час реконструкції українських міст? І чи достатньо уряд робить для їх подолання? Слухайте в 6 епізоді подкасту «Ukraine The Possible».

Про подкаст «Ukraine the Possible»

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну — це загарбницька війна імперії, що володіє значними ресурсами. Тому опір, який чинять українці та українки, потребує надзвичайних зусиль і допомоги.

У подкасті ми обговорюємо війну та її наслідки, а також історичний контекст трансформацій, криз і нерівності. Незважаючи на трагедію, українське суспільство продемонструвало свою здатність до діалогу та співпраці, а також свій потенціал для побудови більш справедливого, інклюзивного та різноманітного майбутнього. І це майбутнє вимагає міжнародної солідарності.


Посилання до Епізоду 6: Реконструкція в умовах війни

1. Загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України, зросла до майже $155 млрд — оцінка KSE Institute станом на січень 2024 року.

2. Біженці з України: хто вони, скільки їх та як їх повернути? Фінальний звіт.

3. Rostyslav Shurma on social infrastructure, housing restoration: we should build not in destroyed areas, but where people moved.

4. How to confiscate Russian assets? 

5. Банк, ТРЦ, обленерго. Україна націоналізувала активи росіян на мільярди гривень.

6. Ukraine needs nearly $9 billion to rebuild its cultural sites and tourism industry, UN agency says.

7. UKRAINE Third Rapid Damage and Needs Assessment (RDNA3) (February 2022 – December 2023)

8. White House letter sets out reforms that Ukraine needs to implement to receive aid

9. Простить все. Как Украина готовится к новой реструктуризации долга и какими могут быть условия.

Автор: Віталій Атанасов. Журналіст і дослідник, редактор збірки «Цифровий капіталізм і утопії Інтернету», автор подкасту «Антропоген». Живе в Києві

Дизайн: Софія Билим

Поделиться