Статьи

«СПІЛЬНОМУ» 5 РОКІВ! (+електронні версії перших трьох випусків)

5616

Сьогодні «Спільному» виповнилося 5 років. Історія журналу така: наприкінці 2008 року група однодумців – викладачів, студентів, дослідників, перекладачів і соціальних активістів, яких турбують питання соціальної нерівності і які вбачають корінь проблеми в капіталістичних відносинах, – спочатку об’єдналися в гуглгрупу, а 24 березня 2009 року запустили сайт «Спільне». Він мав знайомити українську публіку з класикою соціології та сучасними зразками аналізу суспільства, політики й економіки з лівої перспективи. Також він мав стати майданчиком для спроб серйозного і водночас доступного дослідження суспільної ситуації в Україні. Відтоді сайт, який спочатку містив багато передруків з інших ресурсів, розрісся та обзавівся багатьма рубриками. Ми регулярно пропонуємо вам оригінальні авторські статті та переклади, зроблені українською вперше, а також цікаві суб’єктивні погляди на поточні події в рубриці «Блоги». З 2010 року ми видали сім тематичних випусків друкованого журналу, намагаючись зібрати та задокументувати найцікавіші розвідки про ті соціальні проблеми України та світу, які вважаємо важливими. Через участь у мережі Eurozine ми намагаємося інформувати про динаміку розвитку українського суспільства і європейську аудиторію.

Через ситуацію в нашій країні, що розривається між зовнішньою агресією, перспективою урізання соціальних виплат та загального зниження доходів трудящих, намаганням олігархів зберегти старі сфери впливу або набути нові та сваволею ультраправих і просто бандитів, ми відмовилися від наміру святкувати п’ятиріччя «Спільного». Натомість ми повністю викладаємо в публічний доступ три перших випуски журналу, що вийшли в 2010-2011 роках. Багато матеріалів із них можна було знайти на нашому сайті й раніше, але тепер ви можете скачати повністю зверстані числа журналів. У першому випуску, «Криміналізація соціальних проблем», містяться дослідження про те, як і чому люди, що стали жертвами соціальних негараздів (наприклад, бездомні або споживачі наркотиків), потрапляють до категорії «злочинців», і як політика криміналізації пов’язана з сучасним неоліберальним капіталізмом. Другий випуск, «Трансформація міського простору», присвячений деформації міста під впливом ринкових відносин, урбаністичним рухам та житловим проблемам. Матеріали про комерціалізацію університетів, перспективи демократії в освіті та рівного доступу неї, про студентські протести в Європі та Україні можна знайти в третьому числі – «Політика освіти».

Сподіваємося, ці випуски допоможуть вам у дослідженнях, навчанні, викладанні, соціальній та політичній боротьбі чи навіть у просто осмисленні дійсності, в якій ви живете. Долучайтеся до роботи над сайтом і журналом! Будемо раді запропонованим матеріалам і порадам та вашій участі в презентаціях і дискусіях «Спільного». Без вашої допомоги голос тих, хто виступає проти капіталізму за радикально інше демократичне та егалітарне суспільство, не буде почутий.

Звантажити перший випуск

Звантажити другий випуск

Звантажити третій випуск

Поделиться