Мир

ЗА СВОБОДУ МУМІЇ АБУ-ДЖАМАЛА - ЗА СКАСУВАННЯ СМЕРТНОЇ КАРИ

4440

mumiaЗаява організації Rote Hilfe

Будьте готовими до екстрених протестів!

Вони хочуть вбити Мумія Абу-Джамала – разом ми можемо перешкодити цьому!

Афроамериканського журналіста та політв’язня Мумія Абу-Джамала ось уже 27 років  утримують у в’язниці смертників штату Пенсильванія (США). Процес над ним та вирок 1982-го року були взірцем расизму та класової юстиції. Голова суду відхилив клопотання про фінансування захисту та називав його „н…ром“, — вдаючись таким чином до найгидкішої за американськими стандартами расистської лайки. Натомість колегія присяжних, що їх добрав прокурор, складалась майже винятково з консервативних білих. Прокурор зобразив Мумія холоднокровним вбивцею-ліворадикалом. Від самого початку його було позбавлено навіть примарної надії на успіх. Унаслідок цього процесу, що вирізнявся расизмом та мав усі ознаки політичної репресії, колишньому речнику „Чорної Пантери“ винесли смертний вирок. Але нелюдським умовам ув’язнення в тюрмі смертників не вдалося ані зламати його, ані змусити замовкнути. Він не здався навіть в камері смертників, пишучи звідти тексти, в яких викриває несправедливість капіталістичного суспільства.

Чому ми підтримуємо Мумія Абу-Джамала:

Смертна кара в США має расистський характер — більше половини ув’язнених у місцевих в’язницях для смертників є афроамериканцями. Смертна кара спрямована проти бідних – більш ніж 90% цих в’язнів є бідняками. Мумія Абу-Джамал — лише один з багатьох. Саме бідність позбавила його захисту в суді. Так само він чорношкірий. До цього додається ще й те, що він — політичний активіст, а отже — більмо на оці можновладців. Усі ці роки Мумія бореться не лише за свою особисту свободу, але й встає на оборону всіх засуджених до смертної кари в усьому світі. Як „Voice Of The Voiceless“ (Голос Пригноблених), — так його називали ще в зв’язку з його роботою журналістом на радіо, він допомагає ув’язненим та всім тим, кого обійдено увагою ЗМІ, отримати власний голос та власне лице.

 

На початку квітня 2009-го року Верховний Суд США вкотре повторив те, що вже встигло отримати назву „парадокс Мумії“ — коли правосуддю та політикам ідеться про те, щоб покарати Мумія за те, що він „не з полохливого десятка“, — будь-який чинний закон перекручено або просто проігноровано.

Верховний Суд США здобувся лише на два слова коментаря до цього публічного судового скандалу, що триває от уже замалим не тридцять років — „клопотання відхилено“. Це значить, що вони або стратять його, або триматимуть його за ґратами довічно.

Після ухвали квітня 2009-го року Верховному Суду має лише вирішити, чи залишити вирок 1982-го року в силі, чи то передати на розгляд нового суду присяжних питання про заміну смертної кари довічним ув’язненням.

Прокуратура Філадельфії домагається страти Мумія за будь-яку ціну та щодуху намагається „протиснути“ відповідну ухвалу. Згідно зі свідченнями адвоката Мумія Р. Браяна, життя його підзахисного перебуває в постійній небезпеці від моменту арешту в 1981-му році.

Вже двічі (в 1995-му та 1999-му році) завдяки протестам в усьому світі вдавалось запобігти страті Абу-Джамала Мумії. Так само й цього разу лише широка міжнародна кампанія протесту та солідарності зможе стати на заваді запланованому державою вбивству.

Звичайно ж, адвокати Мумія вдаватимуться до всіх юридичних засобів, щоб врятувати його від страти. Але незалежно від юридичних обставин сам Абу-Джамал Мумія, його адвокати та люди, що встають на його захист в усьому світі, зажди підкреслювали, що доля цієї, по суті, політичної справи насправді вирішується не в судовій залі, а на вулиці.

Наразі рух солідарності в США намагається організувати політичний тиск на уряд Обами. Звичайно ж, усі розуміють, що очікувати на справедливість в ставленні до політв’язнів від уряду так само марно, як і від расистської американської юстиції. Тим не менше люди мають на меті публічно накинути уряду відповідальність і змусити його зайняти чітку позицію в питанні расизму в американських судах, — саме в зв’язку з (порожніми) передвиборчими обіцянками „Зміни/Повороту“ („Change“). Йдеться, зокрема, про намагання відомої правозахисної організації NAACP організувати „Civil Rights Investigation“ — урядове розслідування расизму в американському правосудді на прикладі справи Мумії Абу-Джамала.

Що може зробити міжнародний рух солідарності для того, щоб вимоги американських активістів стали переконливішими? Яким чином здатні ми посилити політичний тиск на уряд Обами?

Надсилайте листи Мумії до в’язниці!

Mumia Abu-Jamal

AM 8335

SCI Greene Prison

175 Progressive Drive

Waynesburg

PA 15370

USA

(Увага! На конверті обов’язково потрібно ім’я відправника, інакше Мумія не отримає листа! – прим. пер.)

Надзвичайно важливо, щоб Мумія отримував якомого більше листів з найрізноманітніших країн. Оскільки вся надіслана йому кореспонденція контролюється владою, кожен новий мішок з поштою буде красномовним вираженням протесту. Тим самим ми покажемо, що й після 27-ми років ув’язнення Абу-Джамал не забутий і що ми добре поінформовані про наміри судовиків та стежимо за ними.

Індивідуально можна допомоги Мумію й багатьма іншими способами. Але зрозуміло, що якщо расистське правосуддя США наважиться підтвердити смертний вирок Мумії, то в першу чергу вимагатимуться саме потужні масові протести.

На відміну від 1995-го та 1999-го року, коли обидві заплановані страти вдалося відбити завдяки апеляціям в суді, а також протестам та акціям солідарності в усьму світі, цього разу йдеться головним чином про масові протести перед американськими посольствами та іншими американськими установами в усьому світі, — адже в юридичній площині домогтися скасування або відкладення страти (на відміну від 90-х років) нам цього разу не вдасться, — можливості позову до апеляційного суду наразі вичерпані.

„Mumia 3+12“

На випадок, якщо американська юстиція та політики, намагаючись втілити свої погрози, справді спробують зазіхнути на життя Мумія, рух Free Mumia закликає до проведення децентралізованого дня протестів. На третій день після підтвердження смертного вироку о 12-й годині (або пізніше) перед американськими урядовими установами та будівлями американських концернів відбудуться протести та акції громадської непокори.

Ніхто не знає напевно, коли саме Верховний Суд ухвалить постанову про здійснення смертного вироку чи то заміну його на довічне ув’язнення. Але починаючи від 5-го жовтня 2009-го року її можна очікувати в будь-який час. Якщо смертний вирок буде підтверджено, то до того, як губернатор Пенсильванії підпише наказ про страту та назве її дату, залишиться, ймовірно, дуже мало часу. Отже, якщо ми лише потому почнемо планувати якісь заходи супроти анонсованого державою вбивства, то вже буде запізно. Якщо ж почати готуватися вже зараз, то необхідний нам політичний тиск з’явиться вже тепер! — тобто, чого ми ще чекаємо?

Усе залежить від вас:

Готуйте екстрені протести: будьте голосними, будьте активними!

Від тієї миті, коли проголосять страту, діяти слід блискавично, — якщо масові протести мають відбутися, то й підготовленим має бути вже все. Слід не забувати, що вимагається саме  мобілізація, підтримка та участь багатьох тисяч людей.

Тому ми звертаємося до всіх:

Візьміть участь у боротьбі за життя та свободу Мумія Абу-Джамала та виступіть за скасування смертної кари в усьому світі!

Від того, як закінчиться справа, залежатиме не лише життя Мумія Абу-Джамала. Її наслідок буде знаковим – позитивним чи то негативним – для світової боротьби проти інституту вбиств, санкціонованих державою, — проти жахливого варварства. Отже, йдеться не лише про життя однієї людини, а про скасування смертної кари як такої, а також про свободу політв’язнів у всьому світі.

Якщо до початку зими ухвали суду ще не буде, рух Free Mumia закликає до проведення дня протестів 9-го грудня 2009-го року, — саме тоді добіжить кінця 28-й рік ув’язнення Мумії.

Життя та свободу Мумії Абу-Джамалу!

Жодна держава не має права вбивати ув’язнених! Скасувати смертну кару в усьому світі!

Організовуйте рух!

„Mumia 3+12“ — децентралізований день протестів на третій день після оголошення наказу про страту Мумії Абу-Джамала.

(Переклад з німецької Кирила Ткаченка)

 

ЗА СВОБОДУ МУМИИ АБУ-ДЖАМАЛА — ЗА ОТМЕНУ СМЕРТНОЙ КАЗНИ

Заявление организации Rote Hilfe

Будьте готовы к экстренным протестам!

Они хотят убить Мумию – мы все совместно можем этому помешать!

Вот уже 27 лет афроамериканский журналист Мумия Абу-Джамал сидит в качестве политического заключенного в тюрьме для смертников штата Пенсильвания (США). Процесс над ним и приговор 1982 года были образцом расизма и классового правосудия – председательствующий судья отказал ему в финансировании защиты и называл «н…ром», наихудшим по американским стандартам расистским ругательством. Прокурор назначил коллегию присяжных, которая состояла почти исключительно из консервативных белых и изображала подсудимого в дальнейшем холодным леворадикальным убийцей. В ходе этого процесса, характеризовавшегося расизмом и политическими репрессиями, бывшего представителя «Чёрной пантеры» по связям с прессой, не оставив ни единого шанса, приговорили к смерти. Однако непригодные условия заключения в тюрьме для смертников не смогли ни сломать Мумию, ни заставить его замолчать. Он не сдаётся даже в камере смертников, продолжая писать о несправедливостях капиталистического общества.

Почему мы поддерживаем Мумию Абу-Джамала?

Смертная казнь имеет расистский характер: больше половины всех заключённых в американских тюрьмах для смертников – «афроамериканцы». Смертная казнь направлена против бедных: более 90% заключённых – бедняки. Мумия Абу-Джамал – один из многих. Он был бедным и не мог обеспечить себе настоящую защиту. Он афроамериканец. Случай Мумии показателен как один из тысяч. К тому же, он политический активист и бельмо на глазу власть предержащих. Мумия все эти годы не только борется за свою свободу, но и неустанно вступается за людей, осуждённых к смерти в тюрьмах всего мира. Как «Voice Of The Voiceless» («Голос Безгласных») – так его называли уже во время его работы журналистом на радио – он даёт голос и лицо осуждённым и всем тем, кто не имеет доступа к СМИ.

В начале апреля 2009 г. Верховный суд снова подтвердил положение дел, уже известное многим в США как «Исключение Мумии»: любая действующая правовая норма перетолковывается или просто игнорируется, если она мешает цели судебного и политического истеблишмента наказать Мумию за непокорность.

Верховный суд США хватило лишь на два слова комментария к этому юридическому скандалу вокруг политического заключённого Мумии Абу-Джамаля: «Ходатайство отклонено». То есть они хотят либо казнить Мумию, либо похоронить его до конца жизни за решёткой.

После принятия окончательного решения в апреле 2009 г. о прекращении судопроизводства Верховному суду США остаётся лишь решить осенью 2009-го, подтвердить ли смертный приговор 1982 г. – или же новая коллегия присяжных заменит приговор на пожизненное заключение.

Прокуратура Филадельфии хочет казни Мумии любой ценой и оказывает большое давление для достижения этой цели. Согласно высказываниям адвоката Мумии Р. Брайана, сейчас он находится в наибольшей опасности со времени его ареста в 1981 г.

Уже дважды (в 1995 и 1999 г.) всемирные протесты помешали распоряжению о казни – только широкое международное движение протеста и солидарности сможет и на сей раз воспрепятствовать запланированной смерти.

Конечно, его адвокаты и дальше пытаются использовать все правовые возможности, чтобы спасти Мумию от казни. Но вне зависимости от юридического положения сам Мумия, его защита, а также сторонники во всём мире всегда ясно говорили, что это политическое дело можно выиграть не в зале суда, а прежде всего на улице.

В настоящий момент движение солидарности в США пытается оказывать политическое давление на правительство Обамы. Естественно, всем понятно, что от правительства, как и от расистской американской юстиции, нельзя ожидать честности по отношению к политическим заключённым. Тем не менее, движение в США хочет спровоцировать правительство публично взять на себя ответственность и заставить его, в соответствии с предвыборным обещанием «Change» (Изменение/Поворот), высказать своё отношение к расизму в судах. Это находит выражение, в частности, в требовании крупной правовой организации NAACP (Национальная организация содействия цветному населению) провести «Civil Rights Investigation» – правительственное расследование расизма в юстиции на примере дела Мумии Абу-Джамала.

Как всемирное движение солидарности может помочь исполнить требования американских активисток? Как можно отсюда усилить политическое давление на правительство Обамы?

Пишите Мумии в заключение!

Mumia Abu-Jamal

AM 8335

SCI Greene Prison

175 Progressive Drive

Waynesburg

PA 15370

USA

(Внимание! На конверте обязательно нужно указать имя отправителя – в противном случае Мумия не получит письма! – прим. пер.)

Важно, чтобы Мумия получал как можно больше почты из разных стран. Поскольку вся его корреспонденция контролируется учреждениями, каждый пакет адресованной ему почты является тихой акцией протеста, которая не останется незамеченной юстицией и правительством. Тем самым мы можем показать им, что Мумия Абу-Джамал не забыт даже после 27 лет изоляции в тюрьме, что мы хорошо знаем о планах судов и внимательно следим за ними.

Есть множество других хороших советов, как можно помочь Мумии индивидуально. Однако ясно, что понадобятся сильные совместные протесты, если расистская юстиция США решится снова принять решение о смертной казни Мумии.

В отличие от 1995 и 1999 г., когда приведению в действие обоих решений о казни удалось воспрепятствовать благодаря судебным возражениям защиты и протестам всемирного движения солидарности, теперь дело зависит прежде всего от массовых протестов перед американскими посольствами и другими американскими учреждениями во всём мире, поскольку на юридическом уровне мы, в отличие от 90-х годов, не сможем задержать или отменить казнь – путь в апеляционные суды заблокирован.

«Мумия 3+12»

На тот случай, если американская юстиция и политики действительно захотят воплотить в жизнь их угрозы в адрес Мумии, движение Free Mumia объявило децентрализованный день протестов. Так, на 3-ий день после подтверждения смертельного приговора в 12:00 (или позже) учреждения американского правительства и американских концернов должны стать целью протестов и акций гражданского неповиновения.

Никто не знает, когда именно Верховный суд примет решение о приведении в исполнение смертного приговора или о пожизненном заключении. Но, начиная с 5-го октября 2009 г., такое решение могут принять. Если смертный приговор подтвердят, пройдёт, возможно, совсем немного времени, прежде чем губернатор Пенсильвании подпишет приказ о казни и назначит дату казни. Если мы только тогда начнём сопротивление запланированной государством смерти, будет уже слишком поздно. Но если подготовку начать уже сейчас, то уже сейчас появится и необходимое политическое давление! – итак, чего же мы ждём?

Без вас ничего не будет:

Организуйте экстренные акции протеста: будьте громкими, будьте активными!

Как только объявят о казни, всё должно происходить очень быстро, нужно всё подготовить на случай массовых протестов. Всем должно быть ясно, что такая мобилизация требует поддержки и участия многих тысяч человек.

Поэтому мы обращаемся ко всем:

Пускай борьба за жизнь и свободу Мумии Абу-Джамала будет и вашим делом!

От исхода дела зависит не только жизнь Мумии Абу-Джамала. Это станет – во всемирных масштабах – либо позитивным, либо негативным сигналом борьбе против варварства смертной казни. Итак, речь сейчас идёт не только о жизни отдельного человека, но и об отмене смертной казни и свободе политических заключённых во всём мире.

На случай, если решения суда не будет до зимы, движение Free Mumia уже сейчас объявило 9 декабря 2009 г., когда закончится 28-й год заключения Мумии, всемирным днём акций протеста.

За жизнь и свободу Мумии Абу-Джамала!

Ни одно государство не имеет права убивать заключённых – отменить смертную казнь всюду!

Свободу политическим заключённым!

Организовывайте движение!

(Перевод с немецкого Алексея Ведрова)

Читайте також:

Програма партії “Чорна пантера”

Інтерв’ю з Лоїком Ваканом: «Розгортання карної держави націлюється на стигматизоване населення»

Тюрьмы свободного мира (Лилия Закирова, Андраник Мигранян, Николай Пахомов)

«Черная Пантера» — революционное искусство Эмори Дугласа (Ольга Копёнкина)

 
Поделиться