Політика

Конференція: Україна в контексті глобальних змін

4900

З нагоди свого десятиліття журнал соціальної критики «Спільне» започатковує щорічну конференцію, яка збиратиме науковців та активістів для обміну знаннями і досвідом. Ми прагнемо подолати провінційність українських публічних дискусій та розрив між соціальною наукою і практикою прогресивних рухів. А також відійти від традиційного академізму та експериментувати з новими форматами.

Тема цьогорічної конференції — Україна в контексті глобальних змін. Останні десять років — це також період Великої рецесії, яка спровокувала підйом лівого й правого популізмів, революції, хвилі міграції тощо. Є підстави думати, що світ стоїть на порозі масштабних змін, аж до заміни капіталізму іншою системою. Ми хочемо привернути увагу до таких питань і обговорити, як ці процеси впливатимуть на Україну. Тому запрошуємо вас на конференцію, яка відбудеться 8 червня 2019 року в місті Києві.

 

Заплановані  секції:

Цифрові технології та капіталізм. Наше життя кардинально змінюється завдяки цифровим технологіям. Якою буде їхня роль у майбутньому? Хто зможе більше скористатися ними — авторитарні уряди для посилення контролю, чи  прогресивні рухи для боротьби з глобальними нерівностями? Яка роль у цих трансформаціях належить капіталізму?

Гендер і капіталізм. Феміністичний рух у світі зараз на підйомі. Навіть в Україні марш 8 березня є найбільшим публічним заходом, де відкрито звучать антикапіталістичні гасла. Однак в українській дискусії все ще мало аналізу і розуміння соціально-економічних витоків гендерної нерівності в умовах капіталізму, зв'язку між репродуктивною працею і капіталом, гендерними і класовими нерівностями? Який фемінізм може запропонувати дієву альтернативу сучасному стану речей?

Екологічна криза. Зміни клімату загрожують виживанню людства й уже незабаром можуть кардинально змінити світову політику. Забруднення океанів та вимирання біологічних видів робить необхідними зміну виробництва і споживання. Як мобілізувати людей навколо цих проблем? Яка політика може бути дієвою для їхнього вирішення?

Робітничий клас. Неолібералізм змінив соціальну структуру та глобальну економіку, а тепер автоматизація виробництва загрожує залишити без роботи маси людей. Чи може безумовний базовий дохід стати виходом у цій ситуації? На кого опиратимуться прогресивні сили та які політичні стратегії будуть дієвими? Яка роль профспілок і що відбувається з робітничим класом в Україні та світі?

 

Для участі в конференції реєструйтесь за посиланням.

Надсилайте пропозиції доповідей до 13 травня на редакторську пошту: [email protected]

Поділитись