Події

КОНФЕРЕНЦІЯ «КІНЕЦЬ НЕОЛІБЕРАЛІЗМУ»

5805

афіша_кінець_неолібералізму (2)11-12 червня 2013 року в Києві у рамках міжнародної ініціативи «Пост-глобалізація» та за підтримки Центру дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки НАН України, Конфедерації вільних профспілок України, Центру візуальної культури та Центру дослідження суспільства відбудеться конференція «КІНЕЦЬ НЕОЛІБЕРАЛІЗМУ» за участі провідних науковців із Західної та Східної Європи, які досліджують економічні та соціальні аспекти глобалізації.

Чи врятує Україну та інші країни Східної Європи подальше вперте просування заходів «суворої економії» на тлі відсутності державного регулювання фінансового капіталу і фактичного перекладання тягаря кризи із великого олігархічного бізнесу на робітничий клас та малих і середніх підприємців? Чи відрізняється характер економічної кризи у Східній Європі від інших регіонів світу?

За останні 25 років Україна залишилася приблизно на тому ж рівні економічного і соціального розвитку. Її унікальність серед інших країн, схоже, тільки у винятково стабільній безпросвітності. Але чи була політика українських урядів всіх кольорів та орієнтацій неоліберальною? Пострадянська економіка в Україні й справді має свої особливості, адже країні вдалося виростити кількох великих олігархів, амбіції яких поширювалися навіть за західні кордони України.

Серед учасників: Крістоф Аґітон (ATTAC, Франція), Ніколя Буллард (Focus on the Global South, Австралія), Васілє Ерну (CriticAtac, Румунія), Володимир Іщенко (Центр дослідження суспільства, журнал «Спільне», Україна), Боріс Каґарліцкій (Інститут глобалізації та соціальних рухів, Росія), Борис Малицький (Центр дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки НАН України), Анна Очкіна (Пєнзинський педагогічний університет, Росія), Юрій Романенко (інтернет-портал «Хвиля», Україна), Анастасія Рябчук (соціалістичне об’єднання «Ліва опозиція», журнал «Спільне», Україна), Катрін Самарі (Університет Париж-Дофін, Франція), Міхал Сутовський (Krytyka Polityczna, Польща), Василь Терещук (об’єднання «Боротьба», Україна), Василь Черепанин (Центр візуальної культури, журнал «Політична критика», Україна).

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

11 червня, вівторок

18:30
Панельна дискусія «Вкрадена Європа»
За участі Крістофа Аґітона, Ніколя Буллард, Боріса Каґарліцкого, Міхала Сутовського
Модерує Василь Черепанин
Будинок учителя (вул. Володимирська, 57, лекційна зала, 1-й поверх)

12 червня, середа

10:00 – 17:30
Круглий стіл «Епоха після неолібералізму: криза і майбутнє Східної Європи»
Велика конференц-зала Національної академії наук України (вул. Володимирська, 55, секційна зала, 3-й поверх)

18:30
Панельна дискусія «Між другим і третім світом»
За участі Катрін Самарі, Васілє Ерну, Анни Очкіної, Василя Терещука, Юрія Романенка, Володимира Іщенка
Модерує Анастасія Рябчук
Будинок учителя (вул. Володимирська, 57, лекційна зала, 1-й поверх)

Конференція відбуватиметься із синхронним перекладом на українську мову.
Під час круглого столу «Епоха після неолібералізму: криза і майбутнє Східної Європи» 12 червня з 10:00 до 17:30 спільно з ukrlife.tv відбудеться онлайн-трансляція, повний запис буде доступний на сайтах ukrlife.tv і pglobal.org

Організатори та партнери конференції:

Міжнародна ініціатива «Пост-глобалізація»
Центр дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки НАН України
Конфедерація вільних профспілок України
Центр візуальної культури
Журнал соціальної критики «Спільне»
Центр дослідження суспільства
Журнал «Критика політична»
Об’єднання «Боротьба»
Соціалістичне об’єднання «Ліва опозиція»

Інформаційні партнери:
http://liva.com.ua/
http://gaslo.info/
http://ukrlife.tv/

 
Поділитись