Дорогі читачі та читачки “Спільного”,
Хочемо нагадати вам, що наступний, десятий випуск нашого журналу (зима 2016-го) буде присвячений лівому аналізу військового конфлікту, що точиться на Сході України, а також зв’язку цього конфлікту з націоналізмами та імперіалістичними державами по обидва боки залучених у війну сторін. Зокрема у номері буде піднята така проблематика:
- теоретичне осмислення війни, націоналізму та імперіалізму в критичній соціальній науці;
- інтереси капіталу у війні: перерозподіл власності, державні преференції “патріотичним” фінансово-промисловим групам, легітимація неоліберальних перетворень під приводом воєнної необхідності, приватизація насильства;
- міжнародний вимір: капіталістичний імперіалізм як чинник військового конфлікту;
- стан національного питання в Україні: чи справді формується нова “політична нація”, чи можна говорити про національне пригноблення в Україні, чи існує перспектива формування нової “нації” на Сході;
- нерівномірність розвитку та сепаратизм: про економічні передумови сепаратизму;
- соціальні наслідки війни: економічний занепад, безробіття, соціальні проблеми населення Донбасу та Криму;
- порушення прав людини та посилення тенденцій до авторитаризму під прикриттям війни;
- гендерний вимір війни: жінки-учасниці та жінки-жертви війни, жіночі рухи за мир;
- ідеологічні орієнтації в контексті війни, роль націоналізмів у військовому конфлікті, дискусія про фашизм і фашизацію;
- антивоєнні рухи: світова теорія і практика, реалії України і Росії;
- війна і ліві: особливості позицій щодо війни лівих партій і активістських мереж в Україні і закордоном.
Заохочуємо надсилати свої матеріали, які можуть стосуватися цього кола проблематики (але не мусять конче обмежуватися лише ним). Окрім аналітичних статей, “Спільне” також публікує рецензії, інтерв’ю, фоторепортажі. За опубліковані матеріали передбачені гонорари. Чекаємо на ваші пропозиції у номер.
Приблизний обсяг матеріалу для аналітичних статей — від 20 до 40 тис. символів. Рецензії, інтерв’ю, коментарі до фоторепортажів можуть мати менші обсяги. Всі матеріали просимо оформлювати згідно з цими інструкціями, а також відправляти разом із інформацією про себе за цим зразком. Все це потрібно для того, щоб потім ми мали змогу гідно оформити ваші напрацювання у журналі.
Зазначимо також, що всі надіслані нам матеріали будуть проходити процес рецензування, під час якого ми оцінюватимемо і відбиратимемо їх за такими критеріями, як актуальність тематики, повнота розкриття теми, зрозумілий і доступний виклад, відповідність фактам, цілісна структура та коректність методології. У результаті рецензування матеріали, які не відповідають зазначеним вимогам, будуть надсилатися автор(к)ам назад на допрацювання або взагалі відхилятися. Тому радимо від самого початку написання намагатися враховувати ці вимоги.
Пропозиції щодо статей (із короткими анотаціями) просимо надсилати до 1 жовтня 2015 року на редакторський e-mail ([email protected])
Дедлайн подачі матеріалів — 1 листопада 2015 року.