Як війна впливає на економіку України

4474

Російське вторгнення завдало нищівного удару українській економіці. Війна вплинула на всі ключові сектори: від промисловості до сільського господарства. А внаслідок обстрілів російськими військами, шкоди й руйнувань зазнала і значна частина української інфраструктури, що помітно вплинуло на рівень зайнятості та доходи населення. 

Яких заходів вживає уряд для вирішення проблем соціального захисту та регулювання трудових відносин? Які ресурси доступні для реалізації більш соціально орієнтованих заходів?

Слухайте про це в новому епізоді подкасту «Ukraine the possible».

Про подкаст «Ukraine the possible».

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну — це загарбницька війна імперії, що володіє значними ресурсами. Тому опір, який чинить народ України, потребує надзвичайних зусиль і допомоги.

У подкасті ми обговорюємо війну та її наслідки, а також історичний контекст трансформацій, криз і нерівності. Незважаючи на трагедію, українське суспільство продемонструвало свою здатність до діалогу та співпраці, а також свій потенціал для побудови більш справедливого, інклюзивного та різноманітного майбутнього. І це майбутнє вимагає міжнародної солідарності.


Посилання до Епізоду 3: Як війна впливає на економіку України

1. Ukraine’s Economy Starts to Rebound as It Adapts to War.

2. Сильне плече аграріїв. За вісім місяців 2023-го агросектор приніс Україні у п’ять разів більше виручки, ніж металургія. Які країни купують українське? Дослідження.

3. Понад половина українців не можуть дозволити собі необхідні продукти - свідчить опитування Gallup.

4. Економіка-2021: чим порадував, здивував і налякав українців рік, що минає.

5. Загальна сума прямих збитків, завдана інфраструктурі України через війну, сягає $151,2 млрд — оцінка станом на 1 вересня 2023 року.

6. Україні не вистачає 4,5 мільйона працівників. Як подолати дефіцит робочої сили?

7. Війна трудящим? Що не так із регулюванням праці під час воєнного стану.

8. As Ukrainian men head off to fight, women take up their jobs.

9. Загальна сума прямих збитків, завдана інфраструктурі України через війну, сягає $151,2 млрд — оцінка станом на 1 вересня 2023 року.

10. Украина национализировала пять стратегически важных компаний.

Автор: Віталій Атанасов. Журналіст і дослідник, редактор збірки «Цифровий капіталізм і утопії Інтернету», автор подкасту «Антропоген». Живе в Києві. 

Дизайн: Софія Билим

Поділитись