Мета дискусійного кола — об’єднати наукові, журналістські й мистецькі ініціативи задля вільного спілкування і діяльності в напрямку соціальної критики. Створити відкритий простір для аналізу традиції лівої політичної думки і пошуку розуміння сучасної соціальної, культурної та політичної ситуації на перетині академічних та активістських кіл. Хотілося би уникнути при цьому витіснення розмови до царини суто академічної думки.
Планується, що зустрічі учасників будуть серед іншого присвячені історичній пам’яті, рефлексіям з приводу класики, знаменитим суперечкам в історії лівого руху і історії ліворадикальної думки, — із спробою вийти за межі цитувань і осмислити у живому діалозі життєздатність і соціальну дію поглядів та ідей. Звучатимуть питання про суб’єкта лівої політики, просвітництво та (само)освіту.
Також обговорюватимуться: питання політизації мистецтва, місце лівої ідеї у сучасній культурі — розмова про (не)ангажоване мистецтво, і про те, що значить для мистецтва бути політичним. Розглядатимуться можливості адогматичного розвитку лівої ідеї, будуть зроблені нариси до аналізу сучасних медіа. Дискусійний простір планується і як інтелектуальне звернення до проблематики солідарності, сьогоднішнього активізму, культурного і політичного, питань субкультурності і герметизації активістських співтовариств, повсюдної роздробленості лівих рухів. Особлива увага приділяється актуальним для України проблемам, серед них: бідність, освіта, ксенофобія, націоналізм, гендерна рівність, екологічний активізм, права ЛГБТ.
Передбачається, що у дискусійному просторі будуть неієрархічно пов’язані різні бачення та позиції. Тему кожної зустрічі визначатимуть учасники дискусії.
На першій зустрічі виступить активіст Йорг Дрешер (Joerg Drescher) із темою «Приватне та суспільне в перспективі соціальної критики».
Також пропонується розпочати діалог з наступних питань:
- історична пам’ять як ідеологічний конструкт
- чи може історична пам’ять бути лівою?
- які альтернативи віктимізації національної свідомості?
і установчих питань:
- Якими будуть теми наступних зустрічей?
- Яким учасники бачать «Дискусійне коло лівих ідей»?
- Коли відбудеться наступна зустріч і як часто будуть відбуватися зустрічі?
Просимо усіх зацікавлених надіслати ваші тематичні пропозиції щодо дискусій до 2 грудня на адресу [email protected], щоб ми їх змогли озвучити.
Зустрічі проходитимуть при організаційній підтримці представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Києві. За більш докладною інформацією звертайтеся до [email protected].