У серпні 2012 року в шахтарському містечку Марікана, де видобувають платину, підчас десятитисячного страйку за підвищення зарплат до прожиткового мінімуму поліція застрелила 34 страйкуючих шахтарів. Це стало найбільшим випадком поліцейського насилля з часів апартеїду і суттєво похитнуло авторитет правлячої партії АНК (Африканський національний конгрес), що перебуває при владі вже двадцять років. Як інтерпретувати цей випадок в контексті наближення парламентських виборів у квітні-травні 2014? Якою є соціально-економічна і політична ситуація в найбагатшій африканській країні?
Професор Пітер Александер, директор Центру суспільних змін Університету Йоганесбурга, відразу після різанини в Марікані разом зі студентами провів масштабне дослідження на місці подій, спілкуючись зі звичайними шахтарями, що брали участь у десятитисячному страйку, і з профспілковими лідерами. Результатом дослідження стала книга Marikana: a view from the mountain and a case to answer, перший наклад якої розійшовся в межах півроку після страйку, і яку сьогодні перевидано тричі, зокрема і німецькою мовою.
Сьогодні, о 18:30 в Центрі польських та європейських студій НаУКМА (вул.Волоська 8/5, 6 корпус) професор Пітер Александер розповість про це дослідження, поділиться своїми враженнями про ситуацію в країні, а також представить приклад «швидкої інтервенції» суспільних науковців у випадку важливих суспільних подій.
Перед лекцією, з 16:30 по 18 год професор Пітер Александер візьме участь у дискусії про «другий світ» і місце пострадянських суспільств у глобальній економіці, що відбудеться у дружній атмосфері за кавою на кафедрі соціології НаУКМА (вул.Волоська 8/5, 6 корпус, ауд. 214).
Усіх щиро запрошуємо!