Війна Росії проти України завдає не лише фізичних руйнувань — вона залишає глибокі психологічні рани в усього суспільства. У цьому епізоді подкасту ми зосередимося на прихованій психоемоційній епідемії, спричиненій війною: посттравматичному стресовому розладі (ПТСР), тривожності та моральних травмах, що руйнують життя.
Ми звернемося до особистих історій та статистики, яку вони формують, а також розглянемо нейрологічні наслідки постійного стресу. А ще порушимо тему нагальної потреби в доступній психологічній допомозі й суспільному зціленні в умовах затяжного конфлікту та його довгострокового впливу.
Про подкаст «Ukraine the Possible»
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну — це загарбницька війна, яку веде імперіаліст із широким міжнародним впливом завдяки своїм викопним енергоносіям. Відтак, спротив, який чинять українці та українки, потребує надзвичайних зусиль і допомоги.
У подкасті ми обговорюємо війну та її наслідки, а також історичний контекст трансформацій, криз і нерівності. Незважаючи на трагедію, українське суспільство продемонструвало свою здатність до діалогу та кооперації, а також свій потенціал для побудови більш справедливого, інклюзивного та різноманітного майбутнього. Проте, це майбутнє потребує міжнародної солідарності.
Посилання до Епізоду 10: Психологічний вплив війни
1. Explanatory models and coping with alcohol misuse among conflict-affected men in Ukraine.
2. Українські чоловіки через війну стали частіше запивати стрес алкоголем.
5. One in five children in Ukraine has lost a relative or friend since the escalation of war three years ago. UNICEF warns of the devastating toll of war for all children in Ukraine.
6. ООН: В Україні загинуло щонайменше 13 тисяч цивільних.
7. “Our City Was Gone”. Russia’s Devastation of Mariupol, Ukraine.
8. Скільки людей загинуло у Маріуполі – з’явилося нове дослідження.