ПЕРЕМОГА ТРАМПА: АМЕРИКА ВИМАГАЄ ЗМІН

5919

К сожалению, данный материал не доступен на русском языке. Вы можете помочь, перевести наши материалы на русский язык, сделав пожертвование.
For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Цікаво було спостерігати за дописами «патріотів» у соцмережах. Спочатку істеричні крики: підтримаймо Трампа, він антикомуніст і буде проти Росії. Потім діаметрально протилежне: для України краще, аби американці обрали Клінтон, бо Трамп – агент Путіна. І вранці 9 листопада – метушливе витирання своїх попередніх, критичних щодо Трампа, постів.

Насправді українці навряд чи відчули б різницю між президентами Трампом і Клінтон. Різниця є лише для нашого істеблішменту, який залежить від Вашингтона, а отже – від господаря в Білому Домі та керівника Держдепу.

І ще справа в тому, що американські виборці, вкидаючи свої бюлетені у виборчі машини, найменше згадують про те, як їхні кандидати висловлювалися про Путіна чи Порошенка. І найменше думають про нас із вами та про Україну з Росією. Їх насамперед цікавлять внутрішні – економічні та соціальні – проблеми США.

Свого часу демократ Обама переміг і Хіларі (на праймеріз), і МакКейна (на основних виборах), бо був для американців антисистемним кандидатом, що декларував соціальні реформи і припинення війн, які США вела майже безперервно. Тепер таким антисистемним кандидатом, як не дивно, є республіканець Трамп.

Низка опитувань показували, що якби кандидатом демократів став Сандерс, котрий відверто називав себе соціалістом, то він однозначно виграв би у Трампа. Бо саме з Сандерсом багато американців пов’язували надії на продовження соціальних реформ, які розпочав, але занехаяв Обама.

Але цього разу в демократичних праймеріз, за допомоги керівництва демократичної партії, перемогла Хіларі. А її якраз американці не пов’язують із жодними реформами, бо вона – прямий представник істеблішменту, який десятиліттями править Америкою.

Частина демократичного електорату, навіть попри заклики Сандерса й Обами підтримати Клінтон, пішла голосувати за зелених та лібертаріанців. А ще більше демократів просто проігнорували вибори.

Прихильники Трампа, дрібні буржуа та «середній клас», через атаку демократичного й навіть республіканського (впливові республіканці різко виступили проти Трампа) істеблішменту на свого кандидата, навпаки, повибиралися зі своїх фургончиків та «одноповерхової Америки» й мобілізувалися. Проголосували за Трампа й робітники та безробітні «іржавого поясу» Америки – колись індустріальних районів Півночі, які тепер перебувають у занепаді. Вони швидше за все проголосували б за соціаліста Сандерса, а не за представницю клану Клінтонів, за часів урядування якого, власне, й було зупинено виробництво.

Рекордна за останні десятиліття явка на вибори цих соціальних груп (15% американців проголосували вперше, а загалом на вибори прийшли 55,6%), принесла перемогу не лише екстравагантному мільярдерові, а й забезпечила перемогу республіканців на виборах до Палати представників та Сенату.

Тепер будемо чекати, коли американці зрозуміють, що їхні надії на зміни з перемогою правого популіста та великого капіталіста Трампа накриються алюмінієвою ванною.

 
Поделиться