Мистецтво

Показ відео з виставки „Погляди” на паркані незаконної забудови по вул. Гончара 17-23

4025

Показ відбудеться 24 травня о 20:30 на місці незаконної забудови на Гончара 17-23. Провідні ангажовані художники з України та Росії надали для проекту-сателіту виставки «Погляди» свої відео-арт роботи для демонстрації їх на паркані варварської забудови. Акція пройде в знак солідарності з боротьбою киян проти незаконних забудов.

Проект «Відео на паркані» – наявний приклад приєднання мистецтва до протистояння механізмам придушення соціального активізму, що практикуються в Україні. На знак солідарності з боротьбою киян проти незаконних забудов художники презентують частину виставкового проекту на одному зі скандальних парканів столиці. 24-го травня, у неділю, о 20:30 відбудеться показ відео-арту, що супроводжуватиметься виступами художників та активістів.

Свої роботи для цього показу надали художники Станіслав Волязловський, Олександр Угай, Лада Наконечна, Миколай Рідній, російська група «Что делать», група Р.Е.П.

15 травня в Києві відкрилася перша виставка сучасного ангажованого мистецтва міждисциплінарного об’єднання Худрада. Автори, що беруть в ній участь, заявили про бажання суспільних перетворень і про готовність взаємодіяти з низовими протестними рухами. Темою проекту став зв’язок авторського «погляду», присутність якого характеризує творчу особу і «поглядів», наявність яких визначає політично ангажовану особистість.

Проект “Погляди” виводить на українську мистецьку сцену фігури художника, який політизує своє мистецтво на рівні і змісту, й форми. Художника, який взаємодіє з низовими громадськими рухами. Художника, який артикулює суспільні настрої протесту. Художника, який аналізує симптоми суспільних змін, художника-громадянина.

Більшість авторів говорять в своїх працях про невід’ємність мистецтва від реалій навколишнього життя, про те, що політичний та суспільний простір неминуче впливає на творчість, і усвідомлення цього впливу, а також його осмислення і втягненість в політичні та соціальні проблеми – необхідний крок в ситуації, що склалася. Об’єднуючою для авторів темою є катастрофи повільного та послідовного руйнування життєвого простору, остаточний розрив внутрішніх взаємовідносин в оточуючому художників світі.

„Возможно цель определить так: Вызвать в украинском художественном сообществе, в первую очередь его молодой части, тягу к установлению связей с общественной жизнью, с ее болью и энергией. Утвердить в художественной среде приоритетность связей с образованием и критическим активизмом, а не с декором существующего положения вещей.”

Біля півроку продовжується боротьба жителів з незаконним і руйнівним будівництвом на Гончара 17-23. За цей час активістам неодноразово загрожували, їх шантажували, декількох активістів судили за протестну діяльність. Паркан, що постійно укріплюється забудовником, став символом пригнобленої громадської думки і безмежних можливостей, які відкриває для великого капіталу корупція в сьогоднішній Україні.

За інформацією ініціативної групи, будівництво на Гончара, 17-23 веде одна з компаній Івана Куровського, народного депутата від БЮТ, найбільш відомого скандальним будівництвом на Жовтневій лікарні. Із самого початку будівництва міліція співпрацювала із найманою забудовником охоронною фірмою, агресивно пригнічуючи протест мешканців довколишніх будинків.

Комісія ЮНЕСКО, що в березні відвідала Київ, визнала будівництво на Гончара небезпечним для довколишніх будинків та для музею-заповідника «Софія Київська».

7 травня відбувся суд над активістами, забудовник вимагав від них штраф у розмірі 140 000 гривень з накладенням арешту на їх помешкання, але його позов був визнаний неприйнятним.

Демонстрація на паркані відео-арту провідних політично-ангажованих художників – це вихід виставки «Погляди» за межі галерейного простору, відкритий соціально-критичний вислів, зроблений в полі вуличного протистояння.

Між показами фільмів виступатимуть активісти і художники.

За подальшою інформацією звертатися до Євгенії Бєлорусець 8 067 159 35 78

Системний дерибан

Поділитись