Житлова політика під час війни

6172

За приблизними підрахунками, лише на даний момент в Україні пошкоджено 1,4 мільйона квартир, 135 000 індивідуальних будинків і 39 000 кімнат в гуртожитках. Чимало українців і українок залишилися без даху над головою взагалі. 

Натоміть війна триває, а це значить — українські міста продовжують зазнавати руйнувань. Так, із кожним днем житлова проблема в Україні стає дедалі критичнішою.

- Із якими викликами стикаються позбавлені домівок переміщені особи? 

- Що для вирішення житлової кризи робить уряд, місцева влада та міжнародні організацій?

- Чому житловий сектор України потребує радикальних змін, зокрема, розвитку соціального житла та справедливого оподаткування майна?

Відповіді на ці питання та про міркування над стратегіями, які допоможуть забезпечити житлом всіх у відновленій Україні, ви знайдете в новому епізоді подкасту «Ukraine The Possible». 

Про подкаст «Ukraine the Possible»

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну — це загарбницька війна, яку веде імперіаліст із широким міжнародним впливом завдяки своїм викопним енергоносіям. Відтак, спротив, який чинять українці та українки, потребує надзвичайних зусиль і допомоги.

У подкасті ми обговорюємо війну та її наслідки, а також історичний контекст трансформацій, криз і нерівності. Незважаючи на трагедію, українське суспільство продемонструвало свою здатність до діалогу та кооперації, а також свій потенціал для побудови більш справедливого, інклюзивного та різноманітного майбутнього. Проте, це майбутнє потребує міжнародної солідарності.


Посилання до Епізоду 7: Житлова політика під час війни 

1. Continuity and change: wartime housing politics in Ukraine

2. Не створювати нові нерівності. Частина 2 — як мислити відбудову в інтересах громади.

3. "єОселя": як працює програма на Одещині та за кого проценти платить держава.

4. Не всі військові та їх родини можуть отримати кредит по «єОселя»: кому недоступна програма.

5. Соціальне, тимчасове і кризове житло: з чим Україна зустріла повномасштабну війну

6. П’ять хибних припущень. Що не так з новим житловим кодексом.

7. (нема)Відновлення? Які труднощі можуть спіткати людей, які відбудовують житло після обстрілів.

8. Загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України, зросла до майже $155 млрд — оцінка KSE Institute станом на січень 2024 року

9. ЄВГЕН ЛЕСЬКІВ, ЗАСНОВНИК KBD.ESTATE: «НА КИЇВЩИНІ РОЗПОЧАЛОСЯ БУДІВНИЦТВО ПЕРШОГО В КРАЇНІ ПРИВАТНОГО МІСТА».

10. Півтора роки питання не вирішене. Компенсації за зруйноване житло в окупованому Маріуполі та Сєвєродонецькій громаді.

Автор: Віталій Атанасов. Журналіст і дослідник, редактор збірки «Цифровий капіталізм і утопії Інтернету», автор подкасту «Антропоген». Живе в Києві

Дизайн: Софія Билим

Поділитись