Space and inequality

ДІАЛЕКТИКА НЕЗАКОННОЇ ЗАБУДОВИ

06.04.2015
|
Artem Tidva
4795

Учора я став свідком  двох подій на одну тематику, що відбулись поблизу МВЦ на лівому березі Дніпра. Перша подія відбувалась проти забудови узбережжя, а друга – за забудову.

 

11106524_736978483066635_713981818_n

На першому фото жителі вул.Микільсько-Слобідська та вул.Луначарського вийшли на висадку дерев у “Зоні здоров’я”(єдиний вихід до Дніпра, не зайнятий забудовниками, готелями та ресторанами). Цю територію місцеві жителі колись відбили у забудовників. Тижнем раніше вони знесли паркан навколо території нової забудови поблизу їхніх будинків. Мотивація цих людей – перенавантаженість соціальної інфраструктури (лікарні, школи, дитсадки, міст на лівий берег Дніпра) і тріщини в асфальті, викликані початком інтенсивної забудови.

Неподалік звідти сьогодні проходила проплачена акція на підтримку забудовника: три ідентичні плакати із текстом подяки інвестору за “налагодженя” благоустрою (тобто за забудову) узбережжя. Там, одразу після від’їзду преси, людям роздали гроші. Підтримка забудовника складалась, як і на будь-якому купленому масовому заході, з мітингувальників двох типів: активних і пасивних. Пасивними стали студенти, пенсіонери та інші люди, яким активні роздали плакати. Актив акції складався з молодиків “футбольно-гоповатої” зовнішності та їхнього керівника, який вказував пацанам, хто небажаний гість заходу, а де – “свої”.

Все, як у книзі написано: там був присутній і третій суб’єкт конфлікту – правоохоронні органи.

Але, на відміну від теорії, на практиці держава покликана врегулювати конфлікт на користь сторони, що має вплив на владу.

 

11131855_736978479733302_145830967_n

Тепер до другого фото:

Лисий чоловік – головний мент, чоловік у кепці (до нас повернутий обличчям) – керівник футбольно-гоповатої шайки, людина в куртці з написом “Dynamo Kyiv” – чи то мент, чи то забудовник, людина в кепці (повернений до нас в профіль) – депутат від ВО “Сволота”.

Мені здається, що найбільші нігілісти у світі працюють в українській міліції. Скільки разів вони бачили незадоволену громадськість, від імені якої говорять то фашисти з опозиції, то фашисти охороняють забудовника?! Скільки разів вони охороняли проплачені мітинги фіктивної занепокоєної громадськості, які закінчувалися відразу ж після вимкнення відеокамер? Скільки разів їм самим в спини кричали “Фашисти!”, коли вони били протестувальників?!

Міліція бачила, як депутати місцевої влади від ВО “Сволота” незаконно забудовують Львів, а в Києві боряться проти незаконних забудов, щоб стати місцевою владою і самим забудувати Київ. Міліція знає, що вуличні нацисти вбивають людей і, в той же час, вуличні нацисти знаходяться в авангарді протестів проти міліцейського свавілля.

Це боротьба за монополію, боротьба за право на застосування насилля до пасивної більшості, сегрегованої на різні “меншості”.

У цій боротьбі пасивна більшість завжди буде платити своїм потом, своїми слізьми і своєю кров’ю до тих пір, допоки не здобуде власну суб’єктність.

Share