Мероприятия

Конференція: Економічна криза чи криза неолібералізму? Альтернативна політика розвитку України

6583

К сожалению, данный материал не доступен на русском языке. Вы можете помочь, перевести наши материалы на русский язык, сделав пожертвование.
For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

12177526_757410997714984_1268625546_o

Міжнародна конференція

7 листопада 2015 року, Київ (10:00-17:30), Проспект перемоги 37, 1-й корпус НТУУ “КПІ”, Велика фізична аудиторія

Організатори: Журнал соціальної критики «Спільне», Центр соціальних і трудових досліджень, кафедра соціології факультету соціології та права НТУУ “КПІ”

Військові дії і втрата контролю над східними промисловими підприємствами, неоліберальна економічна політика – все це призвело до загострення кризових явищ у всіх сферах життя України. Під тиском міжнародних кредиторів послідовно скорочується рівень соціальної підтримки. Залишки ресурсів перенаправляються на обслуговування зовнішніх боргів і фінансування силових відомств.

Такі дії виправдовуються війною, альтернативні варіанти розвитку відкидаються і не обговорюються як такі, що містять в собі загрози сепаратизму.

Але така політика не є унікальною для України. Заходи жорсткої економії нав’язуються міжнародними фінансовими інституціями повсюдно – як країнам периферії, так і в регіонах, які знаходяться ближче до капіталістичного центру (Південь Європи).

Які є міжнародні успішні приклади спротиву неоліберальному наступу і які їх основні проблеми? Чи є альтернативи розвитку в сучасних умовах для України? Якою може бути роль профспілок в цьому процесі і які їх дії можуть бути успішними в умовах поглиблення економічної кризи та скорочення виробництва?

Конференція дасть можливість відповісти на ці питання в рамках конструктивних дискусій за участі лівих активістів, профспілкових діячів, науковців з України, Греції, Німеччини та інших країн за наступними тематиками:

– Причини української економічної кризи. Формування периферійного становища України в міжнародному полі та чи можливо змінити траєкторію розвитку країни?
– Альтернативні неоліберальним економічним реформи варіанти для соціально-економічного розвитку. Що потрібно для завойовування достатньої підтримки такої програми і її втілення в Україні?
– Передумови, успіхи та невдачі спротиву проведенню політики соціальних урізань в міжнародній практиці. Що спільного і що відмінного для застосування такого досвіду в українських реаліях?
– Можливості для розгортання незалежного профспілкового руху в Україні. Що можуть запропонувати профспілковці в умовах посилення наступу капіталу на права і соціальне становище трудящих?

Конференція проводиться за підтримки Фонду Рози Люксембург.

Робочі мови: українська/ російська/ англійська

 Анонс заходу в соцмережах:
vk
 
Поделиться