Проєкт «Діалоги периферій»: як знайти спільну мову з іншими країнами Глобального Півдня

5019

«Одна з проблем в тому, що нас сприймають як частину Заходу, який колонізував і експлуатував інші країни».

У березні наша редакція ініціювала великий спецпроєкт, спрямований на пошуки спільної мови й шляхів підтримки між країнами периферій. 

- Чому саме такий діалог має лягти в основу реформування і зміцнення нових гарантій світової безпеки? 

- Що взагалі таке «країни периферії»? 

- Чому Україна має змістити фокус з європоцентричного дискурсу, щоб отримати широку підтримку?

- Які помилки робить українська дипломатія, і яких фундаментальних речей не розуміють політики, шукаючи підтримки на Глобальному Півдні?

- І що ж усе-таки могло б обʼєднати країни периферії для боротьби з різними імперіалізмами? 

Слухайте про це в новому епізоді подкасту «Лінь читати» з редактором нашого журналу — істориком і військовим Тарасом Білоусом. І слідкуйте за новими публікаціями спецпроєкту «Діалоги периферій» на нашому сайті.


Подкаст «Лінь читати» — це інтерв’ю із авторами і авторками видання «Спільне» про їхні статті, дослідження, які лягли в основу текстів, а також про їхній академічний, журналістський та активістський досвід під час повномасштабного вторгнення РФ.

Гість подкасту: Тарас Білоус

Ведуча: редакторка журналу «Спільне» соціологиня Альона Ляшева

Монтаж подкасту: Марк Кулік

Обкладинка: Катерина Грицева

Поделиться
Діалоги периферій (open call - 2) Іранське повстання, роль Росії та відповідальність інтелектуалів. Інтерв'ю з Фрідою Афарі «Дорога життя»: як живуть вірмени Нагірного Карабаху під час блокади Дана Ель Курд: «Палестинці пов’язані зі своєю землею, як українці пов’язані зі своєю» Еліа Дж. Аюб: падіння режиму Путіна може призвести до колапсу Асада й іранського режиму Інтерв'ю з Кавітою Крішнан про нерівність, боротьбу лівих та репресії в Індії За нейтралітетом реакційних еліт Глобального Півдня стоять імперські амбіції, а не «антиколоніальна свідомість» Діалоги периферій (open call)