Вплив російського вторгнення на довкілля

7330

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну триває вже другий рік, а кінця війні не видно. Це агресивна війна, що її веде імперія викопного палива, тож у народу України немає іншого вибору, як чинити опір. Подкаст розповідає про наслідки війни, а також про історію останніх десятиліть з їхніми трансформаціями, кризами та нерівністю. Але навіть у такій трагічній ситуації українське суспільство демонструє, що воно здатне до діалогу та співпраці, а це означає, що існує потенціал для більш справедливого, інклюзивного та багатоголосого майбутнього. І це майбутнє вимагає міжнародної солідарності.

«Ukraine the Possible» — подкаст, присвячений можливостям і потенціалу справедливого й багатоголосого майбутнього України, яке ми хочемо побудувати після війни. Зробити це неможливо без міжнародної солідарності і підтримки. 

Тому автори й авторки подкасту щомісяця готуватимуть для англомовної аудиторії епізод із якісною аналітикою про:

- те, як Україна змінюється під час війни;

- історію останніх десятиліть з їхніми трансформаціями, кризами та нерівністю;

- і виклики, спричинені наслідками війни. 

У першому епізоді ми розповідаємо про актуальне — шкоду від повномасштабного вторгнення для довкілля України. Зокрема, про наслідки, які матиме екоцид, спричинений руйнуванням Росією Каховської ГЕС, і про загрози можливого ядерного зараження.


Посилання до Епізоду 1: Вплив російського вторгнення на довкілля

1. Angurets, O., Khazan, P., Kolesnikova, K., Kushch, M., Černochova, M., Havránek, M (2022, March 20). Environmental consequences of Russian war in Ukraine. – Green World – Friends of the Earth.

2. An immediate and maximum global response to Russian terror is needed – address by Volodymyr Zelenskyy on the Russian ecocide caused by the blasting of the Kakhovka HPP — Official website of the President of Ukraine. (n.d.). Official Website of the President of Ukraine.

3. Anthes, E. (2022, April 21). How Nature Becomes a Casualty of War. The New York Times.

4. Graham-Harrison, E. (2022, August 28). Toxins in soil, blasted forests – Ukraine counts cost of Putin’s ‘ecocide.’ The Guardian.

5. Hinnant, S., Mcneil, S., Novikov, I. / Associated Press. (2023, June 12). How Ukraine’s Dam Collapse Could Have “Generational” Consequences. Time.

6. Glanz, J., Santora, M., Robles, P., Willis, H., Leatherby, L., Koettl, C., & Khavin, D. (2023, June 24). Why the Evidence Suggests Russia Blew Up the Kakhovka Dam. The New York Times.

7. Matviyenko, S. (2022, April). Nuclear Cyberwar: From Energy Colonialism to Energy Terrorism. - e-flux Journal #126.

8. Якими є наслідки російського теракту на Каховській ГЕС для дикої природи? Українська Природоохоронна Група.

9. Tsymbalyuk, D., Richardson T. (2022, December 29). Environmental Humanities, Ukrainian Studies: It’s time to talk. NiCHE.

10. Каховская ГЭС полностью разрушена. Рассказываем ее историю, которая тесно связана с историей Новой Каховки (где прямо сейчас — экологическая катастрофа) — Meduza. (2023, June 9). Meduza.

11. Наслідки руйнування Каховської ГЕС – дослідження на основі даних космічного знімання. (n.d.).

Автор: Віталій Атанасов

Дизайн: Софія Билим

Поделиться
В облозі: земля, землеробство та зерно Житлова політика під час війни Реконструкція в умовах війни Розмінування території України: час, ресурси, ризики Демографічні наслідки російської війни Як війна впливає на економіку України Цифрова інфраструктура у війні Росії проти України Медреформа: за ким ходять гроші? Нафта, газ, санкції. Все про енергетичні війни з Росією Як гідна праця допоможе перемогти і відбудувати країну