На загибель Євгенія Осієвського: данина його цікавості до життя

4942

Сумуємо з приводу ще однієї тяжкої втрати минулого тижня. Під Бахмутом, не доживши до 30-ти ліття, загинув автор «Спільного» та «Куншту», наш вірний друг і товариш, науковець й журналіст Євгеній Осієвський.

Женя був сміливою людиною — популяризатором науки. Майстерністю слова, гумором та смоіронією він розбивав релігійні упередження й торував шляхи для кращого майбутнього.

Ентузіазм та жага до пізнання підштовхували його до вивчення різних пластів людської культури, зокрема — сучасних культів. Женя півроку вивчав крішнаїтську громаду зсередини, на довгі місяці «майже ставав» язичником у київському осередку, або ж ішов на ризиковані розвідки у церкві саєнтологів. Розкриємо невелику таємницю (тепер уже можна) — Євгеній навіть вимушений був змінити прізвище, аби уникнути переслідувань за свої статті. 

Будучи активістом, він підтримував акції лівих в Україні, не боячись ані нападу правих, ані поліції. Вже потім, переживши окупацію, він вступив до лав Збройних сил із твердим переконанням, що захищати Україну мають і люди науки. Втім, і тоді він не полишив інтелектуальної праці. Хоча, на жаль, його останні тексти для Спільного так і залишаться недописаними.

Горизонт думок і прагнень Жені вражав нас своїм масштабом. Живучи в Україні, він був людиною світу та мав численні контакти із науковою спільнотою різних країн. Так, уже після 24 лютого він зробив інтерв'ю із провідним американським антропологом про загрози ядерної війни. А його ще довоєнною мрією була експедиція на острови Вануату в Океанії, для чого він вивчав рідкісну місцеву мову.

Ми пам’ятатимемо про внесок Євгенія і будемо продовжувати його справу. А сьогодні чи наступними днями почитайте щось із підбірки його основних статей:

- «Нехтування армійським протоколом кілька разів рятувало світ від ядерної війни. Інтерв’ю із Г’ю Густерсоном».

- «Шість кішок, тридцять людей і чотири міни. Два тижні в окупації під Києвом».

- «Коло Свароже: репортаж із київського осередку неоязичників».

- «Волхви спальних районів: репортаж зі світу комерційної магії Києва».

- «Пісні Калі Юґи: репортаж з київського храму Міжнародного товариства свідомості Крішни».

- «Битва за планету Тіджиак: репортаж із Київської церкви саєнтології».

- Останнє інтерв'ю з британським генетиком Адамом Радерфордом

Також ви можете підтримати його маму Гребенюк Олександру переказом на карту: 4731219643733987

Share