Універ, у якому хочеться вчитися

2170

Дискусії про те, як реформувати вищу освіту, тривають в Україні від початку незалежності. У нинішній же кризі, спричиненій війною, дебати про майбутнє університетів розгортаються дедалі гостріше.

Сьогодні чиновники не просто пропонують, але вже і приймають закони, спрямовані на пристосування освіти до ринкової логіки. Такі кроки викликають застереження: чи матиме більшість громадян доступ до освіти, чи покращать ці реформи якість викладання, чи дійсно університет стане місцем розвитку та вільної дискусії? 

На цьому тлі, питання університету, в якому хочеться навчатися, стає чимраз актуальнішим, водночас прозорих і простих відповідей — немає.

Тож ми вирішили підтримати студентський рух боротьби за свої права й ініціювали спецпроєкт «Освіта — право, а не привілей». У ньому ми досліджуємо та висвітлюємо, як самі студенти та студентки бачать стан вищої освіти, з якими проблемами вони стикаються та в якому університеті їм хотілося б навчатися.

В рамках спецпроєкту ми вже опублікували 3 відео, присвячених проблемам в освіті.

Сьогодні ж ми презентуємо останній ролик, в якому врешті-решт хочеться помріяти про таку утопію універу, яка сприятиме розвитку людей та прогресивним змінам в суспільстві. 

 

Відео створено в рамках спецпроєкту «Освіта — право, а не привілей», спрямованого на аналіз проблем освіти, вироблення візії прогресивних перетворень і сприяння студентському руху за свої права.

Share