Україна

КРУГЛИЙ СТІЛ «УЧАСТЬ РОБІТНИКІВ У ВИРІШЕННІ СУСПІЛЬНИХ ПРОБЛЕМ» (анонс)

4232

18 жовтня 2014 року у Кривому Розі відбудеться круглий стіл на тему «Соціально-економічні протести та участь робітників у вирішенні суспільних та виробничих проблем». Організатори: Центр соціально-трудових досліджень і журнал «Спільне» (за підтримки Фонду Рози Люксембург).
Формат: дві панельні дискусії з доповідями учасників (до 20 хвилин) та обговорення з 5-хвилинними виступами. Після завершення круглого столу заплановано неформальне спілкування учасників та концерт Сергія Жадана і гурту «Собаки в космосі».
Протестні рухи Майдану й Антимайдану та війна у Східній Україні дуже гостро поставили питання про суб’єктів політичних змін у країні. Економічна криза і неоліберальні заходи з її подолання, запропоновані урядом, потребують згуртування робітників як сили, спроможної організовано протистояти наступу на соціальні права. На круглому столі у Кривому Розі ми спробуємо спільно з шахтарями та іншими людьми найманої праці поговорити про розширення участі робітників у вирішенні виробничих проблем, управлінні підприємствами, а також у розв’язанні соціально-економічних, екологічних та інших проблем місцевих громад.
Зокрема захід зосередиться на:

  • успішних прикладах переговорів та публічних протестів в інших країнах;
  • аналізі нещодавніх протестів незалежних профспілок у Кривому Розі;
  • участі жінок у боротьбі робітничого класу;
  • питаннях міжнародної солідарності з робітничими протестами в Україні;
  • формах участі робітників в управлінні підприємствами та можливостi, які надає українське законодавство;
  • ролі профспілок та робітничого руху у припиненні та подоланні наслідків збройного конфлікту на Донбасі.

Заявки з пропозиціями доповідей просимо надсилати на адресу [email protected] до 1 жовтня 2014. Витрати учасників на дорогу і проживання беруть на себе організатори.
Запрошуємо до участі всіх, готових солідаризуватися!

Поділитись