Події

РЕЛІГІЯ: МІЖ ЕКСЛУАТАЦІЄЮ І ЕМАНСИПАЦІЄЮ (конференція)

4741

Запрошуємо відвідати конференцію «Релігія: між експлуатацією і емансипацією», що відбудеться 13 грудня у Києві в конференц-залі Інституту соціології НАН України за адресою вул. Шовковична, 12.

На цій конференції ми спробуємо поглянути на релігію по-іншому, ніж зазвичай, як на суспільне явище, що може як покривати, так і підривати наявний соціальний устрій. Адже релігійна тематика часто оминається у лівих колах, оскільки питання, що стосуються існування метафізичного, є ніби-то самозрозумілими.

Учасниками конференції будуть гості як з України, так і зарубіжжя. Тож, ми продискутуємо питання щодо релігії як у вітчизняному, так і європейському контексті.

Також на цій конференції редакторами «Спільного» має бути представлений новий випуск журналу, присвячений тематиці реліїі.

Долучатеся до зустрічей по конференції в соціальних мережах: FB i ВK.

Програма конференції:

10:30-11:00 – збір учасників, реєстрація
11:00-12:10 – дискусія: «Релігія і державна ідеологія в Європі: уроки для лівих» (Боріс Крумнов – релігієзнавець, голова ФРЛ у Саксонії, Німеччина; Сергій Соловйов – кандидат філософських наук, що займається проблемами співвідношення церкви і релігії в РФ, редактор журналу «Скепсис», Росія)
12:20-14:00 – дискусія «Релігія для лівих в Україні: можливість чи перешкода» (Денис Пілаш – редактор «Спільного», досліджує емансипативні релігійні течії; Андрій Рєпа – філософ та перекладач, дослідник атеїзму; Дмитро Самардак – аспірант кафедри філософії НУБіП; Максим Буткевич – правозахисник, віруючий активіст).
14:00-14:30 – кава-брейк
14:30-15:30 – презентація 8-го випуску Спільного «Релігія: між емансипацією і експлуатацією» (редактори «Спільного»: Тарас Саламанюк, Денис Пілаш, Альона Ляшева)

Конференція проводиметься за підтримки Фонду Рози Люксембург у партнерстві з Центром соціальних і трудових досліджень.

Поділитись