Події

СПІЛЬНЕ В «УКРАЇНСЬКОМУ ДОМІ»

4108

У понеділок, 17 лютого, о 18:00 в холі Українського дому (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться прем’єрна презентація 7-го випуску журналу «Спільне» на тему «Другий світ».

Цей випуск пропонує поглянути  поза механістичними аналогіями з Першим та Третім світом на те, що називалося Другим світом – колишній «соціалістичний табір» – і здається, нікуди не ділося. Йдеться про розгляд цього регіону (насамперед, Центральної та Східної Європи і країн колишнього СРСР) з позиції його окремішності, про спробу виокремити і проаналізувати спільні тенденції для всіх країн, які в нього входять (а також класифікувати їхні внутрішні відмінності), побачити їх в історичній динаміці (і окреслити перспективи цього регіону) і, врешті після цього, вже про висновки чим-таки Другий світ відрізняється від Першого та Третього (і в чому є схожість).

Природно, що тематика цього випуску «Спільне» чільно перетинається з актуальною і гострою нині в українському суспільстві дискусією про євроінтеграцію. Чимало його статей присвячені суперечливим наслідкам євроінтеграційних процесів та супутніх їм неоліберальним реформам для країн Центрально-Східної Європи. Саме тому форматом презентації ми обрали дискусію на тему «Україна та євроінтеграція». Автори та редактори «Спільне» – Денис Горбач, Захар Попович, Володимир Іщенко за модерації активістки лівих ініціатив Майдану Ніни Потарської – ґрунтуючись на матеріалах випуску, спробують порозмірковувати про те, якою повинна бути євроінтеграція для України і чи потрібна вона взагалі. Запрошуємо і наших читачів приходити та приєднуватись до цієї дискусії.

Зазначимо, що на презентації можна буде придбати новий та попередні випуски журналу, а також підтримати пожертвуваннями підготовку і друк наступного випуску «Спільне», присвяченого аналізу Майдану з лівої перспективи.  Окрім того, перед презентацією о 17:00 там же в холі Українського дому планується зустріч з письменником Сергієм Жаданом.

Поділитись