Події

ЗАПРОШЕННЯ НА КОНФЕРЕНЦІЮ «ЛІВІ І МАЙДАН»

5479

Запрошуємо взяти участь у конференції «Ліві і Майдан», яка відбудеться у Києві 12-13 квітня 2014 року в Синьому залі Будинку Кіно за адресою вул. Саксаганського, 6.

Події останніх кількох місяців поставили складні питання перед лівим рухом. Брати або не брати участі в майданах? Брати участь чи ні в «антимайданах» і «проросійських» акціях? Якщо брати участь, то в якій формі? Наскільки можливо просувати справді ліву повістку в цих протестах? Чи була неминуча права гегемонія на Майдані? Яких результатів вдалося домогтися для незалежного лівого руху? Які уроки слід винести і як слід діяти лівим у значно зміненій політичній обстановці?

Всі ці питання вже викликали гострі внутрішні конфлікти і дискусії. Конференція надасть можливість для тверезого аналізу, конструктивної дискусії та практичного обговорення можливих спільних дій лівих в рамках таких тем:

1. Уроки Майдану для лівих: успіхи та невдачі.

2. Можливості лівої пропаганди на майданах і антимайданах.

3. Майдан у контексті глобальних протестних рухів (у порівнянні з російськими «болотними» протестами, Арабською весною, рухом «Окупуй», протестами в Євросоюзі, Туреччині, Боснії, Таїланді і Венесуелі).

4. Міжнародний вплив на майдани й антимайдани.

5. Посилення радикально правих: наслідки для лівих.

6. Погроми КПУ та «ленінопад»: нові можливості чи загроза для нових лівих.

7. Ліва стратегія в умовах російської інтервенції.

8. Перспективи створення лівої політичної партії.

Запрошуємо на конференцію лівих активістів та активісток із багатьох областей України, а також товаришів та товаришок із Російської Федерації та Боснії і Герцеговини, які брали участь у подібних масових протестах у своїх країнах.

До організаційного комітету конференції можуть увійти ліві організації та ініціативи, які засуджують національний шовінізм, сексизм, гомофобію, ксенофобію, але так само засуджують і російську інтервенцію і будь-які насильницькі дії проти лівих і профспілкових активістів і активісток чи неозброєних протестувальників.

Конференція організована за підтримки Фонду Рози Люксембург.

Заявки на участь у конференції просимо надсилати до 30 березня Ніні Потарській на електронну пошту: [email protected]. У заявці слід вказати назву доповіді, коротку анотацію (до 500 знаків), ім’я та прізвище доповідачки чи доповідача, місце проживання й організаційне членство (за бажанням). Організаційний комітет конференції розгляне можливість, але не гарантує компенсацію вартості проїзду та проживання в Києві.

Доповіді можуть бути доопрацьовані до аналітичних статей для публікації у майбутній випуск журналу соціальної критики «Спільне» про Майдан.

Організаційний комітет конференції:

Центр дослідження суспільства

Центр соціальних і трудових досліджень

Журнал соціальної критики «Спільне»

Ліва опозиція

Поділитись