Звернення Спільного до Міжнародної антивоєнної асамблеї в Японії

4807

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну застало зненацька багатьох, включно з більшістю українських лівих. Тривала, безпрецедентна й безжальна агресія призвела до безладних реакцій у лівому політичному полі. Нині, на шостому місяці війни, варто нарешті визнати, що відкрите чи приховане неприйняття багатьма лівими українського опору склалося не внаслідок туману війни, а радше стало результатом тривалих проблем всередині лівого руху. Ці проблеми вкорінені у загальній багаторічній демобілізації перед обличчям реакційних поворотів глобальної системи.

Нам терміново необхідно реконструювати альтернативи, аби політичні ліві мали змогу запропонувати життєздатні варіанти мобілізації людей. Якщо таких альтернатив не буде, ми й надалі матимемо справу із кемпізмом — підтримкою того чи іншого імперіалізму у протистоянні між ними. Це ніколи не наблизить нас до справедливого та мирного майбутнього. В умовах постійних провалів глобальної системи безпеки, де російське вторгнення є лише останнім із них, ми повинні шукати альтернативи поза межами однополярного чи багатополярного світів, адже перший завжди передбачатиме домінування, а другий завжди перебуватиме на краю глобальної ядерної катастрофи.

Варто пам’ятати, що ліві альтернативи не можуть засновуватися на зневаженні боротьби народів за самовизначення, що її ведуть менші й слабші суспільства проти імперського панування. Ліві альтернативи не можуть ґрунтуватися на порядку, в основі якого лежить право сильного. Вони також не можуть ґрунтуватися на збереженні реакційного статус-кво.

Російська імперська агресія демонструє, як капіталістична залежність від викопного палива сприяє посиленню автократичних режимів і корумпує економічні та політичні еліти «демократичних» країн. Не варто жити ілюзіями, що ці еліти поступляться своїми короткостроковими капіталістичними інтересами — ані заради глобального прогресивного політичного порядку, ані заради колективного виживання людства, що знаходиться під загрозою екологічної катастрофи.

В умовах російської імперської агресії проти українського суспільства ми закликаємо підтримати спротив українського народу і його боротьбу за самовизначення. Ми закликаємо мобілізуватися навколо життєздатних альтернатив, заснованих на солідарності та інтернаціоналізмі. Геть імперіалізм — за соціальну справедливість, екологічну стійкість і мир!

Обкладинка: Катерина Грицева 

Сторінка 60-ї Міжнародної Антивоєнної Асамблеї в Японії

 

Поделиться
Від «обидвісторони» до солідарності з Україною: Реакція японських лівих на російсько-українську війну Підтримка українського опору й підваження влади викопного капіталу Позиції світової лівиці посеред землетрусу імперіалістичної ескалації 10 жахливих лівацьких аргументів проти українського опору Право на сопротивление: феминистский манифест На війні: націоналізм, імперіалізм, космополітика «Лише гуманітарної допомоги не достатньо» — інтерв'ю з Тарасом Білоусом