Освіта — не товар

2112

«Освіта — не товар, універ — не базар!»

Це гасло стало одним із символів студентських протестів проти комодифікації освіти, які розпочалися ще в 90-х роках. Ще гучніше на вулицях українських міст воно має звучати зараз, коли, прикриваючись повномасштабним вторгненням, українські законодавці вкотре взяли агресивний курс на «модернізацію ЗВО», намагаючись перетворити їх на установи, підпорядковані ринковій логіці.

Ми ж впевнені, що платне навчання і комодифікація освіти йдуть врозріз із самою ідеєю університету як інституції, яка дає можливості для розвитку всіх і кожної та сприяє становленню здорового суспільства. Тому закликаємо протистояти ліберальним реформам і підтримувати та долучатися до студентського руху за доступну і якісну освіту у відбудованій Україні.

 

Відео створено в рамках спецпроєкту «Освіта — право, а не привілей», спрямованого на аналіз проблем освіти, вироблення візії прогресивних перетворень і сприяння студентському руху за свої права.

Поділитись
Освітні «послуги», їх «споживачі» і королева-конкуренція: університет у тіні грантової реформи Життя українського студентства між неолібералізмом і війною Універ, у якому хочеться вчитися #FeesMustFall: студентський бунт на тлі відкладеної національної революції в Південній Африці Чому страйкують викладачі? Між гуманізмом і ефективністю: освіта як місток між фізичною та інтелектуальною працею Гранти та примусове працевлаштування: куди дрейфує вища освіта України Вимагай доступну освіту! За майбутнє української освіти треба боротися. Інтервʼю зі студентською профспілкою «Пряма дія»