Події

«СПІЛЬНЕ» НА КОНФЕРЕНЦІЇ ПРОЕКТУ «ПАРТНЕРСТВО ВІЛЬНОГО СЛОВА»

04.10.2011
3728

Варшава, 5 жовтня

Київ, 7-9 жовтня

7-9 жовтня у Центрі візуальної культури НаУКМА (перший поверх Староакадемічного корпусу, вул.Сковороди, 2) відбудеться друга щорічна зустріч редакторів понад тридцяти культурних й інтелектуальних видань України, Польщі та Білорусі в рамках проекту «Партнерство вільного слова», започаткованого польським часописом «РесПубліка Нова». У першій зустрічі минулої осені брав участь член нашої редколегії і відповідальний редактор третього випуску «Спільного» Ігор Самохін, який представить наш журнал у Варшаві завтра, 5 жовтня (презентація відбудеться о 18:30 за адресою: ul. Gałczyńskiego 5).

 А 7 жовтня, вже у Києві, членкиня редколегії і відповідальна редакторка першого випуску «Спільного» Анастасія Рябчук представить журнал на круглому столі «Стан свободи слова на світі. Між кризою і викликом», на якому поруч з іншими учасниками виступить також автор «Спільного» і редактор нашого дружнього видання «Політична критика» Олексій Радинський. Темами для обговорення стануть виклики для преси у глобальному контексті – корпоративний контроль над ЗМІ, скандал навколо медіа-магната Руперта Мердока, перешкоди для діяльності незалежних ЗМІ поза імперативами ринку та влади, нехтування станом свободи слова на регіональному рівні тощо.

Після круглого столу, з 18 до 19 год., відбудуться короткі презентації усіх видань, що беруть участь у проекті. А в суботу і неділю зранку зустріч продовжиться з круглими столами про роль локальних ЗМІ, культурних видань, та про так звані «нові медіа» в інтернет-просторі.

В рамках зустрічі 8 жовтня о 18 год. журнал соціальної критики «Спільне» запрошує учасників на альтернативний тур Києвом, який проведе наша авторка Інна Совсун. Замість звичних туристичних пам’яток ми вкажемо на спроби приватизації та комерціалізації публічного простору (Пейзажна алея, проект забудови Контрактової площі, спроби знесення Житнього ринку), шалених фінансових інвестицій у сумнівні проекти (недобудований Подільсько-Воскресенський міст на Троєщину, зведений цього літа на вул. Липській восьмиметровий пам’ятник Пилипові Орлику), появу «загратованих» елітних містечок (район «Воздвиженка» в урочищі Гончарі-Кожум’яки). І подаруємо усім учасникам другий випуск «Спільного» (Трансформації міського простору) з критичним поглядом журналістів, науковців, митців та активістів на ці та інші нагальні соціальні проблеми нашого суспільства.

Програма конференційних заходів

Поділитись