Економіка пандемії: чому світ стоїть на порозі нової кризи
- Articles
- 11/02/2021
Світова капіталістична економіка під час пандемії COVID-19 страждає від найбільшого скорочення обсягів виробництва та прибутку за останні 100 років.
READ MOREСвітова капіталістична економіка під час пандемії COVID-19 страждає від найбільшого скорочення обсягів виробництва та прибутку за останні 100 років.
READ MOREПревращение Украины из индустриальной в аграрно-сырьевую страну называют деиндустриализацией. Однако это же слово употребляют и по отношению к развитым странам Западной Европы, хотя сырьевыми их назвать никак нельзя. В последнем случае имеется в виду не ликвидация, а значительное уменьшение рабочих мест в промышленности в сочетании с ростом производительности труда, обеспеченное прогрессом в гибкой автоматизации производства.
READ MOREСаймон Пірані — британський історик та дослідник енергетики, старший науковий співробітник Оксфордського інституту енергетичних досліджень. Серед іншого він писав про український газовий сектор та російсько-українські газові відносини. Ми поговорили з ним про енергетичну політику, зміни клімату і соціалізм. глобальне потепління
READ MOREІз пандемією COVID-19 світ переживає чи не найсерйознішу економічну кризу з часів міжвоєння. Вибух безробіття, продовольча нестабільність, відрахування зі шкіл, — якщо наслідки «Великого локдауну» відчуваються всюди, то в бідних країнах, де переважає неформальний економічний сектор, котрий за визначенням позбавлений соціального захисту, вони лише примножуються.
READ MOREУ 2015 році юрист-правозахисник Філіп Олстон використав свою нову посаду спеціального доповідача ООН з питань крайньої бідності та прав людини, щоб звернутися до правозахисників із чітким закликом. Крайня економічна нерівність повинна розглядатися як «привід для сорому для міжнародного руху за права людини», — стверджував Олстон.
READ MOREЕрік Райнерт, норвезький економіст, є одним із тих, хто виступає проти «економічних законів» ось уже кілька десятків років. Одна з найвідоміших його книжок «Як багаті країни стали багатими й чому бідні країни залишаються бідними» вийшла у 2007 році й спричинила жваве обговорення та дискусію.
READ MORE