СОЦІОЛОГІЧНИЙ КІНОКЛУБ КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ - літо 2010

  • 12 May 2010
  • 2297
СОЦІОЛОГІЧНИЙ КІНОКЛУБ КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ - літо 2010

Щопонеділка о 18:30 у Бурсі (9 корпус, 1 поверх, 13 кімната)
по вул. Набережно-Хрещатицькій 27
Вхід вільний. Після фільму – дискусія.

17.05 Сальвадор / Salvador (реж. Олівер Стоун, 1986)

Теми дискусії: революція, Третій світ, залежність, імперіалізм, насильство

Американський журналіст Річард Бойл, втративши дружину, роботу і перебуваючи під загрозою арешту, направляється в маленьку центральноамериканську країну Сальвадор. Передчуття казкової відпустки з дешевими жінками, алкоголем і наркотиками в фантастичному тропічному раю не виправдалися. Річард разом зі своїм товаришем опиняються в пеклі громадянської війни. Революційні повстанці готуються взяти владу в столиці, а маріонетковий диктатор Хосе Наполеон Дуарте Фуентес жорстоко придушує прояви непокори за допомогою армії та парамілітарних угруповань. Чи втрутяться США – «старший брат» американського континенту – щоб припинити насильство і на чиєму боці?

18.05 Соціологія – це бойове мистецтво / La sociologie est un sport de combat (реж. П’єр Карлес, 2001)

(французькою мовою з англійськими субтитрами)

(додатковий показ о 10:00 в рамках зустрічі з Публічної соціології, замість вихідного 24.05)

Теми дискусії: ангажованість соціолога, творчість П’єра Бурдьє

Документальний фільм, присвячений творчості видатного французького соціолога П’єра Бурдьє, який вважав соціологію бойовим мистецтвом: “У головах більшості людей, особливо тих, хто займається суспільними науками, присутня дихотомія, яка мені видається смертельною, а саме: розкол між scholarship і commitment, між тими, хто присвячує себе науковій роботі, використовуючи наукові методи і адресуючи свої праці іншим вченим, і тими, хто вступає в бій, виносить свої знання за межі наукового співтовариства. Це протиставлення – штучне. Насправді треба бути незалежним вченим, який працює за правилами scholarship, щоб продукувати ангажоване, легітимно ангажоване знання, і вводити це знання у бій».

31.05 Сонечко, сонечко / Ladybird, ladybird (Кен Лоуч, 1994)

(до Міжнародного дня захисту прав дітей)

Теми дискусії: криміналізація бідності, права дитини, батьківські права, житлові умови багатодітних родин

У дев’яностих роках Кен Лоуч повертається до теми батьківства і бідності, яку підіймав ще у 1960х у одному зі своїх найвідоміших фільмів “Кеті, повернись додому”. Як і у першому фільмі героїнею стає багатодітна матір, яку через фінансові труднощі і відсутність стабільного житла позбавляють батьківських прав. Це питання є актуальним і на пострадянських теренах, де бідність криміналізується дедалі сильніше у процесі поглиблення соціальних нерівностей, а люблячих батьків позбавляють батьківських прав, тому що вони “занадто бідні”.

07.06 Останній притулок / Last resort (Павел Павліковський, 2000)

(англійською і російською мовами)

Теми дискусії: криміналізація міграції, права дитини, табори для шукачів притулку у Західній Європі

Таня приїжджає з Росії до Великобританії зі своїм сином, очікуючи, що їх зустріне її англійський наречений. Але його в аеропорту немає і Таню забирає на допит імміграційна поліція. Щоб виграти трохи часу, Таня просить політичного притулку і потрапляє з сином до табору тимчасового утримання біженців – відгородженого колючим дротом міста біля занедбаного парку атракціонів на англійському узбережжі. Приниження, відсутність базових зручностей і сексуальні домагання стають для Тані щоденною реальністю і вона просить, щоб її з сином відпустили додому, але це виявляється не так просто…

14.06 Базовий дохід (реж. Йорг Дрешер, 2010)

(після перегляду фільму – зустріч і дискусія з автором фільму)

Теми дискусії: соціальний захист, універсальне версус цілеспрямоване соціальне забезпечення, базовий дохід

У фільмі представлено ідею “базового доходу”, історичні та сучасні приклади запровадження базового доходу у різних куточках нашої планети – як розвинених країн Першого світу (США), так і країн, що розвиваються (Намібія, Бразилія), що вказує на можливості застосувати принципи базового доходу незалежно від економічного розвитку країни. Бонусні матеріали включають інтерв’ю з такими прихильниками базового доходу, як Десмонд Туту (Південна Африка),  Джей Гаммонд (Аляска), Джон Томлінсон (Австралія), Ґі Стендінг (Великобританія), Саша Ліберманн (Німеччина) та іншими.

Support us

Blogs

Facebook

Хто потурбується? Недитячі проблеми дитсадків в Україні

  • Хто потурбується? Недитячі проблеми дитсадків в Україні

Our partners