Конференція «Діалоги периферій»

9636

Якими мають бути нові гарантії світової безпеки? Як протистояти глобальній нерівності? На яких принципах ґрунтується міжнародна солідарність?

Ці питання стоять на порядку денному не лише в контексті російського вторгнення і відбудови України, а є наріжними й для багатьох інших країн із досвідом колоніального пригноблення. Тож і відповіді на них варто шукати у незалежному діалозі про шляхи антиімперіалістичної боротьби і бачення майбутнього альтернативного розвитку. 

Весною цього року, щоб розпочати таку дискусію, наша редакція ініціювала спецпроєкт «Діалоги периферій». Відтоді у публікаціях «Спільного» пролунало чимало голосів активісток й активістів із різних регіонів  — від Латинської Америки до Східної Азії. Нині ж ми запрошуємо всіх на щорічну конференцію «Фойєрбах 11» для спільного обговорення альтернативних шляхів розвитку країн глобальної периферії. 

Конференція відбудеться онлайн 4-5 листопада. Програма складатиметься з 6 тематичних секцій. 

 

 

Детальніше про події конференції:


Право на їжу: продовольчий суверенітет, війна та довкілля

4 листопада, 12:00 

 

Українська земельна політика зумовила низку екологічних проблем, які потребували нагального вирішення ще до війни. Війна поглибила ці процеси, призвівши до забруднення вибухонебезпечними речовинами і важкими металами ґрунтів, водойм. Таке забруднення унеможливлює вирощування їжі на кілька поколінь вперед, а його наслідки ще довго будуть відчутними не лише в Україні, а й у країнах, залежних від її продовольчого експорту. Більш катастрофічного розвитку подій слід очікувати й з огляду на глобальні зміни клімату, які зумовлюють серйозний ризик посухи і втрати родючості українських ґрунтів. 

На першій панельній дискусії ми обговоримо руйнування довкілля крізь призму продовольчого суверенітету, а також шляхи до здорової, справедливої та деколонізованої продовольчої системи. 

Спікер/-ки: 

Модеруватиме розмову дослідниця і мисткиня Ірина Замуруєва

Facebook-подія Реєстрація в Zoom


Міжнародна (не)безпека: солідарність у світі, що розпадається

4 листопада, 15:00

 

Російське вторгнення в Україну стало трагічним свідченням глибокої кризи системи світової безпеки. Причинами цього колапсу найчастіше визначають занепад американської гегемонії і настання багатополярності, загострення міжімперіалістичної конкуренції. Та більш важливими є його наслідки, які призводять до посилення напруги чи початку активних бойових дій у периферійних регіонах, де населення роками жило під загрозою нападу з боку сусідів-імперіалістів: від Малі до Тайваню, від Вірменії до Палестини. 

То що ж ми маємо зараз? Міжнародні організації та коаліції дедалі менш ефективні в запобіганні конфліктів або досягненні мирного врегулювання. Прогресивні рухи часто не мають візії справедливого міжнародного порядку і уникають питання безпеки. Ситуація ускладнюється ще й тим, що пригноблені народи схильні покладатися на допомогу різних конкуруючих імперіалістичних держав. 

Чи можна в цій точці знайти шляхи побудови міжнародної солідарності і визначиати нові надійні безпекові гарантії, — ми обговоримо на другій дискусії конференції. 

Спікер/ки:

Модераторуватиме дискусію історикиня й активістка Ганна Перехода. Організатор панелі — Тарас Білоус.

Facebook-подія | Реєстрація в Zoom


Становище жінок під час війни: між обороною країни і браком соціальної допомоги

4 листопада, 18:00

 

Жінки в усьому світі продовжують страждати від несправедливості та нерівності. Війна ж не лише загострює наявні проблеми сексуалізованого насильста та репродуктивного тягаря, а й створює нові виклики: переміщення, безробіття чи необхідність захищати свою спільноту. 

Під час війни жінки та дівчата стають жертвами агресії, бійчинями, активістками, біженками й самотніми матерями. На цій панелі ми хочемо обговорити зв’язок між цими жіночими досвідами проживання війни — від повсякдення до структурних та історичних процесів. 

Спікер/ки:

Панель модеруватиме соціологиня і редакторка журналу «Спільне» Оленка Ґу.

Facebook-подія | Реєстрація в Zoom


Трудові права в умовах війни і масової міграції: як працювати, коли на тебе напали? 

5 листопада, 12:00

 

Коли країна перебуває у стані війни, боротися за соціальні гарантії, справедливу економіку чи гідні умови праці вкрай важко. Ба більше, у часи соціальних потрясінь найбільш мобільні верстви населення, зокрема молодь, радше «голосують ногами» проти урядових реформ. 

Так сталося, зокрема, в Україні, Вірменії, Грузії, Молдові, звідки люди масово поїхали працювати за кордон. Усі ці країни так чи інакше зачепила неоліберальна корозія. Десь війна стала виправданням антисоціальної політики приватизації й урізань соціальних видатків, а десь — призвела до розпорошеності громадянського суспільства й профспілок. Деякі з цих країн пережили повоєнні трансформації ринку праці, деякі — лише сподіваються на повоєнну відбудову. 

На цю панель ми запросили активістів і активісток цих чотирьох країн, які пояснять, чому все-таки за трудові права варто боротися, навіть під час війни. 

Модераторуватиме розмову активіст профспілкового руху Артем Тідва

Спікер/ки:

 

Facebook-подія | Реєстрація в Zoom


Як має працювати міжнародна система прийому біженців?

5 листопада, 15:00

 

Після повномасштабного вторгнення українські біженки та біженці отримали кращі умови для перетину кордону й перебування в інших країнах, ніж інші. Але чи означає це те, що вони не стикаються із перепонами на шляху до включення в європейські чи інші суспільства? І чи варто протиставляти досвіди українців і біженців з інших країн? Або ж, навпаки, варто спиратися на їхній досвід, як на прецедент для реформування і радикальних змін міжнародної системи прийому біженців? 

Відповіді на ці питання ми шукатимемо під час п'ятої панелі нашої конференції, яку модеруватиме соціологиня і редакторка журналу «Спільне» Анастасія Рябчук

Спікерки:

Facebook-подія | Реєстрація в Zoom


Коли вони розваляться? Авторитарні режими й імперіалістична агресія 

5 листопада, 18:00

 

Однією із засадничих причин повномасштабного вторгнення РФ в Україну стала багаторічна концентрація влади в руках Володимира Путіна і фашизація авторитарного режиму РФ. Разом з тим, міжнародна спільнота роками ігнорувала пригноблення народів, які живуть на території Росії, знищення опозиційних ініціатив, грубого втручання у революційний рух Сирії та інші репресивні кроки. 

Останні події у світі стали яскравим свідченням того, що в умовах невтручання, імперіалістичне свавілля набирає обертів по всьому світу. Що призвело до таких тенденцій, і якими є стратегії протистояння авторитаризму в наш час? 

Усі ці питання ми обговоримо на останній панельній дискусії, яку модеруватиме соціологиня і редакторка журналу «Спільне» Альона Ляшева

Спікер/ки:

Facebook-подія | Реєстрація в Zoom


***

Усі панельні дискусії відбуватимуться в онлайн форматі й транслюватимуться в Zoom-кімнатах на нашій сторінці у Facebook та на YouTube-каналі. 

Усі, хто попередньо зареєструватися на події, отримають доступ до синхронного перекладу українською і англійською мовами. 

Посилання на реєстрацію і деталі по кожній панелі будуть опубліковані у Facebook-подіях.

Конференція відбудеться за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung в Україні з коштів Міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН.

Поділитись
Конференція «Перехрестя периферій» Право на їжу: продовольчий суверенітет, війна та довкілля Діалоги периферій (open call - 2) Міжнародна (не)безпека: як глобальна система розпадається і чому ліві не здатні це зупинити Ціна війни для жінок: нові ролі, загострені проблеми Не лише Росія: авторитарні режими й імперіалістична агресія Пов’язані долею: низова солідарність з Україною на Близькому Сході та російський імперіалізм в регіоні Іранське повстання, роль Росії та відповідальність інтелектуалів. Інтерв'ю з Фрідою Афарі Розплутуємо клубок історії Ірану з Фрідою Афарі: права жінок, класові суперечності, ісламський фундаменталізм і помилки лівих «Дорога життя»: як живуть вірмени Нагірного Карабаху під час блокади Дана Ель Курд: «Палестинці пов’язані зі своєю землею, як українці пов’язані зі своєю» Кавіта Крішнан: «Байдужість до України завдала шкоди нашій боротьбі в Індії»