Новий випуск "Спільного" - долучайтеся!

  • 10 березня 2017
  • 2462
Новий випуск "Спільного" - долучайтеся!

Дорогі читачі та читачки “Спільного”,

Хочемо нагадати вам, що наступний, одинадцятий випуск нашого журналу (осінь 2017-го) буде присвячений рефлексіям щодо теорії, історії та стратегії лівого руху, адже сімнадцятий – це 100 років Жовтневої революції та 150 років від першої публікації “Капіталу” Карла Маркса. Зокрема у номері буде присвячений  піднята така проблематика:

  • Марксизм як теорія соціального визволення (що марксизм досі може сказати про соціальне визволення; чи можливий сьогодні ортодоксальний марксизм; як марксизм відповідав на трансформації капіталізму; чи є в марксизму “білі плями”; чи ще актуальне протистояння марксизму й анархізму; чи можливий сьогодні ленінізм).

  • Історія революційного руху (сьогоднішня оцінка революцій ХХ століття, природи суспільств “реального соціалізму”; декомунізація: шанс для лівих чи перемога правих; злет і падіння держави загального добробуту – у чому причини тріумфу та фіаско соціал-демократії; робітничий рух – революційний агент або чинник “покращення” капіталізму; національно-визвольний рух і соціалізм: союзники чи вороги; спадок “нових лівих” середини ХХ століття; революційний процес пострадянського часу – Латинська Америка, Непал);

  • Стратегія лівого руху (організаційні форми – партії, рухи, синдикати чи мережі; центр чи периферія – де розірветься слабка ланка; які соціальні групи є суб’єктом революції – робітничий клас чи меншини; екологічна революція чи загибель людства; держава і революція – знищення чи використання; реформа і революція – протилежності чи етапи одного процесу);

  • Що таке соціалізм майбутнього? (чим є і чим не є соціалізм; завдання перехідного періоду; як не допустити реставрації капіталізму).

Заохочуємо надсилати свої матеріали, які можуть стосуватися цього кола проблематики (але не мусять конче обмежуватися лише ним). Окрім аналітичних статей, “Спільне” також публікує рецензії, інтерв’ю, фоторепортажі. За опубліковані матеріали передбачені гонорари. Чекаємо на ваші пропозиції у номер.

Приблизний обсяг матеріалу для аналітичних статей — від 20 до 40 тис. символів. Рецензії, інтерв’ю, коментарі до фоторепортажів можуть мати менші обсяги. Всі матеріали просимо оформлювати згідно з цими інструкціями, а також відправляти разом із інформацією про себе за цим зразком. Все це потрібно для того, щоб потім ми мали змогу гідно оформити ваші напрацювання у журналі.

Зазначимо також, що всі надіслані нам матеріали будуть проходити процес рецензування, під час якого ми оцінюватимемо і відбиратимемо їх за такими критеріями, як актуальність тематики, повнота розкриття теми, зрозумілий і доступний виклад, відповідність фактам, цілісна структура та коректність методології. У результаті рецензування матеріали, які не відповідають зазначеним вимогам, будуть надсилатися автор(к)ам назад на доопрацювання або взагалі відхилятися. Тому радимо від самого початку написання намагатися враховувати ці вимоги.

Пропозиції щодо статей (із короткими анотаціями) просимо надсилати до 1 червня 2017 року на редакторський e-mail (editor@commons.com.ua)

Дедлайн подачі матеріалів — 1 вересня 2017 року.

Залишити коментар

Наступний номер

Наші видання

Блоги

Facebook

Наші партнери